Alexandra Udženija (ODS): Nově upravená zahrada a altán Domova pro seniory Hortenzie

08. 08. 202307:31
Alexandra Udženija (ODS): Nově upravená zahrada a altán Domova pro seniory Hortenzie
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz /Alexandra Udženija

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Náměstkyně primátora hl. m. Prahy, zastupitelka Prahy 2 za ODS na svém Facebooku 6. srpna k nově upravené zahradě Domova pro seniory Hortenzie.

Klientům Domova pro seniory Hortenzie slouží nově upravená zahrada a altán. Jsem moc ráda, že hl. m. Praha poskytlo na tuto „proměnu“ nezanedbatelnou částku, protože peníze investované do důstojného života našich seniorů mají opravdový smysl. Na své návštěvě jsem se přesvědčila o tom, že si novou klidovou zónu klienti Domova opravdu užívají. Navíc se tu dokončuje i oprava horní terasy, takže tu brzy přibude zase další krásné místo na trávení volného času.

O tom, že je tu fajn, mi vyprávěl i pan Pils, který je ve svých 95 letech ve skvělé kondici a pořád šarmantní tak, jako když jsem ho potkávala na akcích našeho Klubu Dvojka pro seniory. Mimochodem, víte, proč se tenhle Domov jmenuje Hortenzie? Svůj název dostal podle téhle křehké květiny našich babiček, která stejně jako staří lidé potřebuje laskavou péči.

To je krásný příměr! Stejně tak jako příběh kněžny Hortenzie, kterou známe z Babičky od Boženy Němcové, která svoje půvaby z mládí nikdy neztratila – jen byly ve vyšším věku jiné – byly uvnitř, ale kdo chtěl a uměl se správně podívat, tak je vždycky viděl.

Přeji všem obyvatelům domu, aby se jim tu dobře dařilo a aby o ně bylo pečováno tak, jak si zaslouží a potřebují… A děkuji zaměstnancům Hortenzie, že pořád vidí v očích klientů to hezké a sdílí s nimi jejich další příběhy.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných