Alexandra Udženija (ODS): Pomoc není sprint, ale maraton

30. 04. 202322:15
Alexandra Udženija (ODS): Pomoc není sprint, ale maraton
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Alexandra Udženija

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Náměstkyně primátora hl. m. Prahy, starostka Prahy 2 za ODS na svém Facebooku 25. dubna k pomoci Ukrajině.

Pomoc těm, kteří jsou v nouzi, je z mého pohledu to, co z lidí dělá skutečné lidi. Proto jsem ráda, že jsme na radě hlavního města schválili dvě moc důležitá usnesení.

Tím prvním je pomoc Ukrajině. Pan primátor Bohuslav Svoboda se sešel se starostou Kyjeva Vitalijem Kličkem a dohodli se na humanitární pomoci. Praha si moc dobře uvědomuje, že pomoc není sprint, ale maraton.

Je to už 426. dní od ruské invaze na Ukrajinu a my jsme i nadále připraveni pomáhat. Proto jsme vyčlenili materiální podporu pro ty, kteří si sami pomoct nedokážou. Pomoc ve formě roušek, ochranných obleků, respirátorů a dalších pomůcek je v hodnotě 13 milionů Kč a poputuje rovnou do Kyjeva. Zároveň rada podpořila 14 miliony zajištění provozu ubytovacích kapacit pro rodiny s dětmi z Ukrajiny.

Naše podpora lidí zasažených válkou je nejen projevem solidarity s potřebnými, ale především jasným symbolem toho, že v tom nenecháváme Ukrajinu a její obyvatele samotné.

Tím druhým, neméně důležitým usnesením pak je zvýšení rozpočtu pro Centrum sociálních služeb, a to celkem o 11,2 mil. Kč. Je to jedna z klíčových organizací a partnerem pro město v pomoci především lidem bez domova. Tyto prostředky půjdou především na zvýšení počtu zaměstnanců, zimní humanitární činnost či nábytkovou banku, ale také na posílení mzdových nákladů. Moc si vážíme činnosti centra a toto je jedna z forem, kterou je můžeme podpořit.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných