Anna Šabatová (BEZPP): Solidarita nedopadla dobře

26. 09. 202222:30
Anna Šabatová (BEZPP): Solidarita nedopadla dobře
foto: Facebook Anny Šabatové/Anna Šabatová

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Nezvolená kandidátka do zastupitelstva hl. m. Prahy za koalici Solidarita (ČSSD a Zelení s podporou Idealistů) na Facebooku 25. září k výsledkům komunálních voleb

Milí voliči, kteří jste v pražských volbách volili Solidaritu,

chci vám poděkovat, že jste důvěřovali projektu, který přesahuje význam voleb do zastupitelstva hl. města Prahy. Šlo a doufám, že půjde i v budoucnu o spojení levicových, progresivních a ekologických proudů o ustavení levostředového bloku, který by narovnal nezdravě vychýlenou situaci na českém politickém poli.

Solidarita nedopadla dobře. Osobně jsem očekávala lepší výsledek, patřila jsem celou dobu k optimističtějším. To by nás však nemělo odradit. Od sobotního večera si lámu hlavu s tím, zda to muselo takto dopadnout. A samozřejmě zvažuji, zda jsme neudělali nějakou větší chybu. Uvědomuji si silně, že jsme do veřejného prostoru vstoupili poměrně pozdě.

Čtyři měsíce před volbami se pokusit dostat do vědomí novou značku s novým obsahem, který není pouhým součtem daných veličin, je krátká doba. Mít na kampaň velmi omezené prostředky je jistě také silný handicap. Ani desítky našich dobrovolníků, kteří zejména poslední týdny byli každý den na mnoha místech v ulicích, nenahradí zcela vizuální přítomnost způsobenou výraznou venkovní kampaní. Od komentátorky, jíž si velmi vážím, zaznělo, že jsme měli špatnou kampaň, bylo by třeba zpřesnit v čem.

Přes výše uvedené jsem přesvědčena, že naše úsilí mělo smysl a že by bylo dobré v něm pokračovat. Myslím, že bychom si to všichni měli nechat chvíli projít hlavou a v relativně brzké době se situaci pokusit společně zreflektovat a rozhodnout se, zda a jak pokračovat dál. Dnes mi jeden člověk řekl, že v Praze je aktuálně spíše místo pro populistickou pravici než pro demokratickou levici. Pokud se to tak jeví, neměli bychom to tak nechat.

A ještě jednou všem díky

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných