Bohuslav Svoboda (ODS): Vlaky se po letech vrací do Bubnů
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Bohuslav Svoboda
POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Primátor Prahy za ODS na svém Facebooku 1. srpna k nové železniční stanici Praha-Bubny.
Vlaky se po letech vrací do Bubnů. Nová stanice, nová trať, nová éra.
Trať mezi Bubny a Výstavištěm je sice krátká, jen 1,5 km, ale symbolicky obrovská. Po více než 100 letech se končí s rozdělením čtvrti, železnice vede po estakádě, vznikají nové nádraží i zastávka, podchod i lávka. Přímé spojení k metru na Vltavské. A poprvé v Česku vjíždějí vlaky přímo do interiéru nádražní budovy.
Tohle je přesně ten typ projektů, které mění město k lepšímu. Praha se tímto krokem přibližuje nejen letišti, ale i lidem. Nová zastávka u Výstaviště zlepší přístup do Stromovky, na Letnou, ke sportovištím i kultuře. Nádraží Praha–Bubny se stane důležitým přestupním uzlem. A zároveň impulsem k rozvoji celé nové čtvrti Bubny–Zátory.
Děkuji Správě železnic a všem, kdo se na tomto projektu podíleli. Město se sice na stavbě nepodílelo finančně, ale podpořilo ji koordinací prací a investicí 175 milionů do předstihových objektů pro budoucí tramvajový podjezd na Vltavské. Přesně tak má vypadat spolupráce.
Železnice znovu propojuje město, a zároveň ho kultivuje.
Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze
Tagy
Speciály