Čižinský v DVTV: Klidně budu primátor i starosta

08. 09. 202220:29
Čižinský v DVTV: Klidně budu primátor i starosta
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Jan Čižinský

Hostem v DVTV u Martina Veselovského byl současný starosta Prahy 7 a lídr kandidátky Praha Sobě Jan Čižinský. V letošních volbách bude kandidovat jak na primátora, tak bude chtít obhájit post starosty. Obě dvě funkce by šly podle jeho slov vykonávat najednou. V rozhovoru také hovořil o tom, s kým by Praha sobě do koalice určitě nešla.

Jan Čižinský věří, že volby vyhraje ten, kdo skloubí nejlepší program a zároveň bude co nejméně spjatý s korupční kauzou Dozimetr.

„A já jsem hluboce přesvědčen, že je to právě Praha sobě, protože když se podíváme na čtyřleté volební období, tak jsme stihli rozjet o pětinu více investičních akcí než naši předchůdci,“ říká Čižinský.

Ve vysílání DVTV následně hovořil o předvolebním programu. Konkrétní byl například v tom, jak bude vypadat pomoc ze strany města občanům, kteří nebudou mít peníze na topení.

„Náš plán má tři pilíře. První je pomoc rodinám s dětmi, které dostanou prostřednictvím školy až 5 tisíc měsíčně. Druhý pilíř bude přímo navázán na podporu na bydlení, kdy Praha bude posílat lidem minimálně 1500 korun. A ten třetí bude, že se Praha zapojí do Milostivého léta, které je zaměřeno na dlužníky,“ řekl.

Dalším tématem, které se probíralo, bylo například pití alkoholu na veřejnosti nebo veřejné záchodky.

Jan Čižinský totiž vyzval restaurace, aby poskytly své toalety kolemjdoucím.

„To je systém, který například v Praze 7, 3 nebo 6 dávno funguje,“ uvedl Čižinský s tím, že jde o restaurace, které mají samolepku, že občané mohou toalety využít.

Restaurace, které své toalety nabídnou veřejnosti, dostanou poté bonus v podobě slevy na nájem předzahrádky.

Praha sobě před volbami hlásí, že nepůjde do spolupráce s ANO či ODS.

„Je to náš slib voličům. Deklarujeme, že s ANO nebudeme ani jednat a co se týká koalice Spolu, tak počkáme, jaké lidi vyšlou voliči křížkováním do zastupitelstva,“ říká Čižinský s tím, že ale určitě nechtějí spolupracovat s lidmi jako je Alexandra Udženija či Zdeněk Zajíček.

Ti Prahu podle jeho slov připravili o koupaliště Džbán. Dále jmenoval Jiřího Pospíšila, který je prý spojený s Dozimetrem.

Na závěr došlo na téma, zda by šlo vykonávat naplno funkci starosty a primátora současně. „Na sedmičce máme velmi dobrý tým, tak je možné, že bych byl neplaceným starostou a naplno se věnoval funkci primátora,” uzavřel starosta Prahy 7 a lídr Praha Sobě Jan Čižinský.

Celý rozhovor je možné shlédnout zde

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných