Eva Horáková: Běžte na norskou Popelku. Jen ji nesrovnávejte s tou naší

03. 01. 202212:01
Eva Horáková: Běžte na norskou Popelku. Jen ji nesrovnávejte s tou naší
foto: Facebook Evy Horákové/Eva Horáková

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Členka zastupitelstva hl. m. Prahy za Piráty na svém Facebooku 29. prosince k pohádce Tři přání pro Popelku

Běžte na norskou Popelku!

Když jsem viděla hodnocení na CSFD 39 %, bylo mi to líto. Je třeba si ihned na začátku říci, že nesmíte, opravdu nesmíte srovnávat a čekat českou verzi. Mirka Spáčilová srovnává a je to škoda (viz zde).

Naopak běžte do kina na pohádku s názvem: Tři přání pro Popelku a budete se bavit. Dlouhé scény severských krajů mě osobně dojímali a uvedli dostavu snění, že Popelka existují a princové nevymřeli a občas se musí oženit.

Další úžasnou věcí v celé pohádce jsou kostýmy. Vypracovanost jednotlivých postav od pletených bezprstových rukavic, domácích sukní a nádherných kožešin například u královny, která vystoupí v bílém kožichu s korunkou je fascinující. Norové nezapomněli na svoji kulturu, kdy jejich zima šla přežít jen v kvalitním kožešinovém oblečení.

Třešničkou na dárku jsou Popelčiny plesové šaty. Ty prostě každá dívka chce!

Ze záběrů je vidět, že zahrát si venku nebylo jednoduché, vítr místy foukal opravdu silně, to se ostatně projevilo na neustálém nasazování princovi čepici.

Mám hodně dojmů ze včerejší pohádky, ale nebudu je zde více psát. Jen řeknu, běžte a bavíte se, hudba je dokonalá a pokud Vás neosloví nic, tak hudba Vás určitě dostane.

Přeji krásný kulturní zážitek.

P.S: Mirka Spáčilová žádná procenta raději nedala a ano, jsem feministka.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných