Exposlanec KSČM dostal po 31 letech výpověď

01. 06. 202310:01
Exposlanec KSČM dostal po 31 letech výpověď
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Jiří Dolejš

VÍME PRVNÍ: Bývalý poslanec KSČM Jiří Dolejš, který pracoval v ústředí Komunistické strany Čech a Moravy, dostal výpověď z pracovního poměru. „Ano, je to pravda. Dostal jsem výpověď. V pracovním poměru jsem jako zaměstnanec skončil k 31. květnu,“ řekl Jiří Dolejš redakci PrahaIN.cz. Komunistická strana ovšem upozornila, že zbylé funkce jsou platné.

Komunistická strana Čech a Moravy se po volebním fiasku potýká se značnými finančními problémy. Proto vedení strany šetří na nákladech.

„Pracoval jsem v ústředí strany od roku 1992 na různých pozicích. Jako analytik, poradce a expert.  Oficiální dvouměsíční výpověď jsem dostal už na jaře a můj pracovní poměr oficiálně skončil k 31. květnu. Po jednatřiceti letech.

Oficiálním důvodem mojí výpovědi bylo propuštění z důvodů reorganizace. Nemohu tedy tvrdit, že by mezi mnou a předsedkyní strany došlo ke konfliktu. Chápu, že strana nemá finanční prostředky, potřebuje šetřit a paní Konečná se chce obklopit mladšími a výkonnějšími lidmi. Výši platu prozradit nemohu. Mohu říct pouze to, že to nebyla žádná sláva. “ řekl redakci PrahaIN.cz Jiří Dolejš.      

„Bylo mi naznačeno, že přednost mají mladší lidé. Je to zvláštní pocit, že se musí šetřit zrovna na mně, ale chápu to. Je mi šedesát tři let. Situaci nějak zvládnu Na penzi zatím nárok nemám. Děti mám velké, starají se už o sebe sami a dluhy nemám. Rozmyslím si, co budu dělat dál. Mohu si také požádat o předčasný důchod, jak je teď v módě, ale předpokládám, že nějaké peníze si dovedu vydělat tím, co umím. Na pracovní úřad půjdu pouze v krajním případě. K této variantě bych se přiklonil pouze v případě, abych dosáhl důchodového věku,“ ukončil Jiří Dolejš pro PrahaIN.cz.

Tiskový mluvčí KSČM Roman Roun ve vyjádření potvrdil, že exposlanec Jiří Dolejš dostal od KSČM výpověď.

Spolupráce s ním ale nekončí.

„Byl s ním rozvázán pracovní poměr, protože dochází k reorganizaci. Některá oddělení vznikají a jiná zanikají, a proto dochází k ukončení některých pracovních poměrů. Je i nadále členem strany, ústředního výboru, poradcem a špičkovým ekonomem. Jen již není v zaměstnaneckém poměru,“ sdělil naší redakci Roman Roun.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných