Faltýnek nabízel, že to vyjedná... Co se dělo na centrále ANO, kam nikdo nesměl?

26. 09. 202205:23
Faltýnek nabízel, že to vyjedná... Co se dělo na centrále ANO, kam nikdo nesměl?
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Adriana Krnáčová a Jaroslav Faltýnek

Staré časy se vrací? Nevypadá to. Ačkoli byl za působení primátorky Adriany Krnáčové (2014-2018) Jaroslav Faltýnek hodně skloňovaným jménem, v roce 2022 je realita docela jiná. Na výsluní hnutí v Praze se hřeje Patrik Nacher a Ondřej Prokop, kteří, jak to vypadá, jeho pomoc v zásadě nepotřebují.

PrahaIN.cz získala poznatky o tom, že bývalá superstar hnutí opakovaně nabízela pomoc některým zastupitelům už během sčítání voleb. Týkat se měla zejména koaličních jednání. Vše se dělo za zavřenými dveřmi ve čtvrtém patře centrály, kam novináři nesměli.

I přesto jsme hovořili se dvěma muži, kteří Faltýnkovu úlohu celkem přesně popsali.

Nešlo sice o nic převratného, je však vidět, že situace se vůči předešlým volebním obdobím zcela změnila. A Faltýnkova role v Praze je výrazně upozaděna. „On říkal, že to pomůže vyjednat, tak jsem poděkoval," prozradil naší redakci první zdroj.

„Nabízel, že by pomohl, to mohu potvrdit," doplnil náš druhý zdroj. V obou případech se jednalo o pražské zastupitele hnutí. Pomoc neodmítli, ale ani nepřijali.

Jen jsme mu poděkovali

„My ty lidi známe o něco líp než Jaroslav Faltýnek, takže ani moc nevím, co by se mělo jako prostřednictvím vyjednávat," shodli se později oba.

S výsledky voleb v Praze jsou mimochodem spokojení. Čekali něco kolem šestnácti procent. „Líznutá" dvacítka je prý nad očekávání všech.

Jaroslav Faltýnek, abychom dokončili téma, dle jiných našich zdrojů opustil uzavřené prostory centrály hnutí kolem půl desáté večer. Volby v Praze vyhrála koalice SPOLU, má devatenáct zastupitelů. ANO skončilo druhé se čtrnácti. Jako poslední se za něj na magistrát dostala Lenka Vedralová.

Vliv Jaroslava Faltýnka na průběh kampaně ANO, o němž jsme velmi pečlivě informovaní, byl prakticky nulový.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných