Gazdík měl o Redlovi informace, řekl exdetektiv, člen redakce PrahaIN.cz

21. 06. 202213:50
Gazdík měl o Redlovi informace, řekl exdetektiv, člen redakce PrahaIN.cz
foto: CNN Prima NEWS/Bývalý elitní detektiv, zakládající člen redakce PrahaIN.cz Karel Tichý

Expolicista Karel Tichý, autor knihy Lovec mafiánů, ve které vypráví příběhy, jenž provázely vyšetřování jeho nejzajímavějších kauz, působil u policie 26 let. V pondělí večer byl hostem pořadu 360° na Prima CNN NEWS a téma bylo jasné, politický skandál, který aktuálně hýbe republikou a konkrétně podnikatel Michal Redl, který je podle vyšetřovatelů hlavní organizátor korupce.

Michal Redl je podle znaleckého posudku roky nesvéprávný, přičemž podle vyšetřovatelů je zcela v pořádku.

„Pan Redl se vyskytl v kauze Krejčíře,“ začal Karel Tichý, který se s Redlem jako operativec setkal, aby zjistil, co je to za člověka.

„Pan Redl ke mně postupem času získal důvěru, bavili jsme se otevřeně. Dělal na mě velice dobrý dojem, sice nebyl asi úplně vzdělaný, ale velice dobře se orientoval v obchodních záležitostech a v řadě odborných věcí. Co se týkalo financí, tak byl ale daleko zběhlejší než já. Naprosto normální člověk, rozumně a logicky uvažující, chápající, co všechno se událo,“ uvedl Tichý, člen redakce PrahaIN.cz.

Pro kriminalisty tak muselo být jméno Redla známou firmou již 20 let. Tichý se rozhovořil o tom, jak se z normálního člověka stane nesvéprávný.

„Když máte dobré advokáty s kontakty a máte peníze, které už Redl v té době měl, tak advokáti osloví významné psychiatry a doktory a ty udělají na zakázku účelový posudek, kde vám vlastně vědomě udělají z normálního člověka nesvéprávného,“ uvedl Karel Tichý.

Moderátorku pořadu Pavlínu Wolfovou dále zajímalo, jak je možné, že Redl, jako nesvéprávný, dokázal oslovit se svojí pověstí tak významné politiky, jako je Stanislav Polčák nebo Petr Gazdík. Jak je to možné, že prorostl do tak vysoké politiky?

„Ti politici to vědět museli, protože ho znali a věděli co dělá,“ uvedl Tichý, že s nimi sám o tom mluvil.

„Za Petrem Gazdíkem jsem šel do Sněmovny asi před 5 lety a říkal jsem mu: „Vy jste se zbláznili, vy nevíte, kdo je Redl? Máte zapotřebí jednat s tímto člověkem?“ Tak jsem mu jakou trouba vysvětlil, kdo je Redl a on říkal, že si matně vybavuje, kdo to je, ale že on nic, že všechno pan Polčák,“ dodal Tichý s tím, že prý udělají opatření, aby se tomu zabránilo.

Celý pořad můžete shlédnout zde

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných