Generál Pavel chce Rusko porazit

11. 06. 202220:03
Generál Pavel chce Rusko porazit
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Petr Pavel, kandidát na prezidenta

Jeden z potenciálních kandidátů na prezidenta České republiky, generál ve výslužbě Petr Pavel, se na svém Twitteru vyjádřil k případnému ukončení tzv. Ukrajinské krize. Jediná cesta je podle něj pouze v pokračování bojů a úplné porážce Ruska. Ne všichni ale sdílí jeho vidění světa.

„Jsem pro mír, který bude znamenat bezpečí i pro Českou republiku. Ten nenastane tím, že Ukrajina přijme současný stav věci. To by agresora uspokojilo jen na čas. Rusko musí být na Ukrajině poraženo, jinak se strach, migrace, energetická krize a inflace budou vracet pokaždé další „speciální operaci“," napsal a rozproudil tím poměrně obsáhlou a názorově pestrou diskuzi.

Petr Pavel TWITTER

„Takový postoj je pro mě podmínkou pro volbu prezidenta. Je to podmínka nutná, nikoliv však postačující," souhlasí s generálem jeden diskutující s tím, že to ale není jediné, na co se bude ohlížet při volbě prezidenta.

„Souhlasím. Neměli bychom v tom Ukrajince nechávat samotné. Kromě zbraní potřebují i lidskou sílu, kontraktory, když se NATO nechce do války zapojit," připojil další svůj souhlasný názor spojený s výtkou k malé aktivitě NATO v této oblasti.

Ne všichni byli ale k Pavlovi takto vstřícní.

„Jste pro mír? Ale děláte všechno pro válku. Je z toho cítit faleš. Opravdu nechci takového prezidenta," napsala jiná diskutující, která Pavlovo vidění řešení ukrajinského konfliktu nesdílí.

Patrně ho nesdílí ani další přispěvatel, který píše:

„My ten mír vybojujeme, kdyby to mělo znamenat třetí světovou, nukleární zimu a vyhlazeni lidstva. Vono pane jenerál, Rusko není Irák, ani Afganistan (teda ne že byste tam vyhráli). Je to největší země světa, s obrovskými zásobami surovin a hlavně spoustou atomovek," s poukazem na to, že je třeba respektovat sílu soupeře a jeho arsenál.

Šmucler TWITTER

A do třetice názory Petra Pavla nesdílí zřejmě ani prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který na svém twitterovém účtu srhnul článek z Wall Street Journal slovy:

„Češi si v článku stěžují, že bojovnost jejich a severských zemí nesdílí Německo a Francie. Česko chce válčit do konečného rozhodnutí a věří ve vítězství. 70% Němců je ale opatrných a chce válku, která vyčerpává EU a Německo, ukončit nějakým kompromisem," napsal Šmucler zřejmě s tím, že Pavlovo vidění řešení ukrajinského konfliktu se napříč Evropou nemusí setkat s pochopením.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných