Hana Kordová Marvanová (BEZPP): Dozimetr ukázal, jak je důležitá transparentnost

19. 08. 202208:30
Hana Kordová Marvanová (BEZPP): Dozimetr ukázal, jak je důležitá transparentnost
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Radní Hana Kordová Marvanová

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Radní hl. m. Prahy pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení, zvolená na kandidátce Spojené síly pro Prahu na svém Facebooku 17. srpna ke kauze Dozimetr

Korupční kauza Dozimetr naplno odhalila, jak je důležitá transparentnost a že to není jenom pojem, kterým se někteří politici ohání v prohlášeních, ale že ho musíme aplikovat i v našem jednání.

I proto jsem přesvědčená, že Rada HMP musí přijmout změny jednacího řadu a opatření, která mohou těmto kauzám předcházet.

Hlasování členů Rady HMP musí být zaznamenáno jmenovitě, stejně jako to je zakotveno při hlasování na Zastupitelstvu HMP. Veřejnost má podle mého právo vědět, kdo a jak o návrhu usnesení hlasoval.

V zájmu transparentnosti je důležité i uchovávání zvukových záznamů z jednání Rady HMP spolu se zápisem. Praxe je totiž taková, že se zvukový záznam uchovává pouze do doby zpracování zápisu. To je potřeba změnit, protože zápis zdaleka neobsahuje a ani nemůže obsahovat celou diskusi k projednávaným bodům.

Pevně věřím, že oba návrhy přispějí ke zmenšení prostoru pro korupční jednání a zvýší se tak i politická odpovědnost volených zástupců za přijatá rozhodnutí.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných