Hana Kordová Marvanová (STAN): I když je to někdy nesmírně těžké, musíme vydržet a nevzdat to

20. 01. 202208:30
Hana Kordová Marvanová (STAN): I když je to někdy nesmírně těžké, musíme vydržet a nevzdat to
foto: Se svolením Hany Kordové Marvanové/Hana Kordová Marvanová

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Radní hl. m. Prahy pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení za STAN na svém Facebooku 19. ledna k rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 2 zabrat rekreační areál v Rabyni, kterého se pomocí zinscenované exekuce zbavil zakladatel H-Systému Petr Smetka.

Když někdo řekne H-Systém, okamžitě si vybavím dvě čísla: 1095 a 980! To první je počet lidí, kteří byli krachem této společnosti a miliardovým podvodem poškozeni. A to druhé je škoda v miliónech, která jim vznikla.

Už přes 20 let bojuji za spravedlnost právě pro tyto lidi, kdy dodnes většinu svých peněz, za které si chtěli pouze pořídit bydlení, nedostali zpět. Víte, je zajímavé, že když se stanou malé zločiny, přichází trest zpravidla velmi rychle a nemilosrdně. Viník to musí do poslední koruny zaplatit a všechno si odsedět. Jakmile to jde ale do vyšších pater, ať už z hlediska částky, nebo v tom figurují vlivní lidé, tak kauzy trvají nekonečně dlouho…

Dnes mám ale obrovskou radost! Za všechny klienty H-Systému. Konečně soud uznal, že není možné, aby pachatel miliardového podvodu jen tak ‚zašantročil majetek‘ a jeho oběti kvůli tomu nedostaly nic! Konečně dnes padl ten verdikt: Obvodní soud pro Prahu 2 zabral areál v Rabyni, kterého se pomoci zinscenované exekuce zbavil zakladatel H-Systému Petr Smetka. Podle soudkyně dokonce „věc připomíná organizovaný zločin“.

A co z toho všechno plyne? Že to má smysl! I když je to někdy nesmírně těžké, musíme vydržet a nevzdat to! Jedině takto docílíme toho, že lumpárny a podvody nebudou v naší zemi procházet! Jedině takto docílíme spravedlnosti pro všechny!

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných