Hana Třeštíková (BEZPP): Já festival ve Varech prostě miluju a miluju všechno, co znamená

11. 07. 202320:42
Hana Třeštíková (BEZPP): Já festival ve Varech prostě miluju a miluju všechno, co znamená
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Hana Třeštíková

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Členka zastupitelstva hl. m. Prahy a Prahy 7 za Praha sobě na svém Facebooku 9. července k filmovému festivalu v Karlových Varech.

Na festival ve Varech jsem poprvé jela s mámou v roce 1995. Bylo to na víkend a já zjistila, že na hotelu jde německý MTV, takže jsem to strávila na pokoji a koukala na klipy. Další rok jsem ale už trávila čas v kině a totálně propadla filmu. Jeden den jsem dala dokonce 7 filmů, první byl v 8.30 a poslední byla půlnoční projekce! Nedělala jsem nic jinýho, než šla z projekce na projekci. Další roky jsem do Varů začala jezdit s kamarádama a strávila je jako klasickej baťůžkář ve spacáku a ve frontě na lístky. Po maturitě jsem na Varech začala pracovat a krásných deset let jsem strávila v guest servisu. Potom jsem se do Varů vrátila jako producentka a uváděla svý filmy v těch samých sálech, kde jsem dřív koukala na filmy leckdy na zemi. Jela jsem do Varů i během covidových let, kdy vlastně nebyly vůbec a podruhé byly až v srpnu.

Teď do Varů jezdím, protože to jinak ani neumím. Za těch 28 ročníků jsem zažila všechny vrstvy festivalu, zažila jsem tam lásky, rozchody, šílený večírky, objala jsem se s Johnny Deppem, ve výtahu narazila na Geoffrey Rushe v županu, zpívala Barťákovi Klíč pro štěstí, prospala spoustu filmů a probděla mnoho nocí, na baru se ramenem dotýkala Juda Lawa, vypila hodně becherovky, viděla stovky filmů, kdy třeba nikdy nezapomenu na projekci Věčného svitu neposkvrněné mysli. Mám pocit, že jsem na planetě Thermal zažila snad vše, co jde.

Já ty Vary prostě miluju a miluju všechno, co znamenají. A jsem vděčná, že tam můžu jezdit. Tak děkuju moc a za rok se zase budu těšit!

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných