Jan Čižinský (Praha sobě): Kam zaparkovat sdílené skútry, koloběžky a kola

19. 08. 202213:30
Jan Čižinský (Praha sobě): Kam zaparkovat sdílené skútry, koloběžky a kola
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Jan Čižinský

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Starosta Prahy 7, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za Praha sobě na svém Facebooku 18. srpna k parkovacím místům pro sdílené skútry, koloběžky a kola

Sdílená kola, skútry i koloběžky jsou skvělá věc. Zakopávat ale o ně na chodníku nebo nezaparkovat, protože stojí uprostřed parkovacího stání... to je k vzteku. Tohle je elegantní řešení, na kterém jsme se na Praze 7 domluvili s provozovatelem elektrických skútrů BeRider. Firma nám poskytla data, kde uživatelé nejčastěji parkují. My jsme vytipovali místa, kam se nevejde auto, ale čtyři až šest skútrů, kol nebo motorek bez problémů. Lidé nová místa najdou v aplikacích a BeRider sem navíc svoje skútry zaparkované v okolí sám přesouvá v rámci servisní revize.

Zatím máme na Sedmičce takových míst třináct a pokračujeme dál. Pořád ale říkám, že je potřeba udělat víc - změnit zákon tak, aby nesprávně zaparkovaná kola nebo koloběžky mohla nechat obec na náklady provozovatele odtáhnout. Navrhoval jsem to před dvěma lety, když jsem byl poslancem, tehdy to ale senátoři potopili. Je to každopádně za Prahu pořád hozená rukavice a kopeme za návrh dál.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných