Jan Čižinský (Praha sobě): Najednou se černý displej rozsvítil, kolo ožilo…

21. 04. 202307:30
Jan Čižinský (Praha sobě): Najednou se černý displej rozsvítil, kolo ožilo…
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Jan Čižinský

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Starosta Prahy 7, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za Praha sobě na svém Facebooku 19. dubna k elektrokolu.

V úterý míváme na Sedmičce mezi devátou a jedenáctou poradu radních. Vlítl mi do toho od deseti podpis smlouvy na Ministerstvu vnitra ohledně mateřské školy v budově ministerstva. Porada je porada, ale ministr je ministr, a tak mne napadlo, že si vezmu na přejezd z radnice na ministerstvo jedno ze dvou radničních elektrokol, aby přesun byl trochu rychlejší. Přeci jen je ještě trochu zima, a tak na ta elektrokola není úplně fronta.

Z kanceláře jsem si vyzvedl klíček od zámku, přilbu mám vlastní, pan správce mne poučil, jak zapnout baterku a ve tři čtvrtě jsem vyrazil. Ještě na dvoře jsem potkal pana vedoucího odboru dopravy: „Pane starosto, pozor v těch vyšších rychlostech v zatáčkách!“ Ujistil jsem ho, že budu opatrný, zapnul jsem baterku a vyrazil jsem.

Kolo jelo celkem pěkně, ale připadalo mi, že někde musí být nějaká možnost zařadit vyšší rychlost. Zkoušel jsem přehazovačku, mačkal jsem nějaké červené a černé čudlíky poblíž takového displeje. Když jsem mačkal ten červenej, přišlo mi, že to jede trochu rychlejc, než když jsem mačkal ty černé. Pak mne ale začaly bolet ty prsty, kterými jsem ty čudlíky mačkal. V Letenském kopci v Kostelní jsem si pak říkal, že to elektrokolo zas takovej zázrak není, že je to trochu nepohodlné, a navíc jsem měl mokrej zadek, protože to měkké sedlo nasálo v nějakém dešti asi vodu, což se ale projevilo, až když jsem si na to sedlo pořádně sednul. A vůbec jsem nechápal, před čím mne vlastně varoval pan vedoucí odboru dopravy, když to zrychlení bylo v praxi úplně bezpečný jak na rovince, tak v zatáčkách.

Když jsem jel kolem Technického muzea, tak jak mne bolely ty prsty a zkoušel jsem ty čudlíky mačkat, aby mne nebolely, zmáčknul jsem na straně nějakej jinej černej čudlík. Najednou se černý displej rozsvítil, kolo ožilo a rozjelo se…

Smlouvu o školce jsme s panem ministrem podepsali, je to příklad super spolupráce ministerstva s městskou částí, školka je skvělá a dobře slouží a vzdělává děti zaměstnanců ministerstva i rodičů z naší městské části.

Cesta z ministerstva vnitra dolů na radnici byla trochu delší, než jsem zvyklej, protože když to elekrokolo je zapnutý, tak má zas nějaký omezovač a zdržuje…

Elektrokolo je určitě dobrej vynález. Ocením to, až pojedu na Letnou někdy příště. A budu mnohem lépe poslouchat instrukce pana správce radničního vozového parku!

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných