Jan Čižinský (Praha sobě): Praze hrozí koalice SPOLU a ANO

25. 07. 202206:30
Jan Čižinský (Praha sobě): Praze hrozí koalice SPOLU a ANO
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Jan Čižinský

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Starosta Prahy 7, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za Praha sobě na svém Facebooku 22. července ke komunálním volbám

Pražské komunální volby předznamenávávaly ty celostátní. Odklon od ODS, úspěch a ústup ANO, vzestup podpory Pirátů, konec KSČM a ČSSD. To vše bylo nejdřív vidět v Praze.

V těch letošních Praze hrozí koalice SPOLU a ANO.

S PRAHOU SOBĚ dělám a udělám maximum, aby se ANO k vládě nad Prahou a k vládě obecně nevrátilo.

Už vidím, jak to mnozí popírají. Jak pan poslanec Svoboda, zastupitelé Udženija a Zajíček se budou dušovat, že to tak není. Jenže všichni tři už v koalici s ANO ve svých městských částech jsou... Koalice s ANO je nejčastější pražská forma vládnutí ODS v pražských velkých městských částech.

Také jste si mysleli, že si to před prezidentskými volbami nedovolí? No já si to myslel. Ale vzhledem ke zprávám, které z jednání mezi politiky SPOLU a ANO mám, si to už bohužel nemyslím. Taky jsem si totiž myslel, že odsouzený člověk na kandidátce SPOLU nikdy nemůže být...

Před minulými volbami jsme říkali, že s ANO a ODS do koalice nepůjdeme. Splnili jsme to. Letos tvrdíme totéž. A s Vaší pomocí a s pomocí voličů to opět zvládneme. Politiku bereme jako službu, a ne jako byznys. To je ten rozdíl.

A tak pokud někdo nechce pražský či celostátní návrat ANO, nástrojem je v Praze volba, a tedy křížek pro celou kandidátku PRAHY SOBĚ.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných