Jan Kolář (ANO): Big Brother přichází? Už zase
foto: Facebook Jana Koláře/Jan Kolář
POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Místostarosta Městské části Praha 2, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za ANO na svém Facebooku 14. března k návrhu vyhlášky ministerstva vnitra a ministerstva průmyslu a obchodu, podle kterého by měli poskytovatelé internetu zaznamenávat navštívené stránky všech uživatelů.
Big Brother přichází? No, takhle... Věřím stále ještě na onu pověstnou špetku zdravého rozumu, proto bych v tuto chvíli asi docela věřil i panu premiérovi a jeho prvnímu místopředsedovi, že „za jejich vlády takovou věc skutečně neschválí.“
Nejsou totiž první (a bohužel asi ani poslední), kterým se podobné téma dostalo do rukou. Tady fakt neznám bratra, všem stejným metrem. Trend pokusů o zavedení kontroly internetové komunikace a sběru dat je v České republice v nějaké podobě „přítomen“ u každé vlády v posledních letech.
O čem je řeč? Viz zde.
Už v roce 2006 byla Evropskou komisí navržena směrnice o plošném uchovávání provozních a lokalizačních údajů v elektronické komunikaci, následovaná pokusy o implementaci v členských státech, aby pak po dlouhém připomínkování mj. českými odborníky byla v roce 2014 evropskými soudy opět zrušena.
Mně prostě hlava nebere, jak se mohlo stát, že takový nápad vůbec JEŠTĚ EXISTUJE? Že na něm, i přes naprosto zásadní argumenty široké odborné veřejnosti, lidskoprávních organizací a velké části politického spektra STÁLE někdo pracuje! A tedy tím pádem pravděpodobně někdo dostal zadání, aby na něm pracoval!
Vypadá to, že činnost Ministerstva vnitra a Ministerstva průmyslu a obchodu je tak trochu skrytá pod pokličkou a možná ani páni ministři celé ty roky nevědí, co se pod tou pokličkou peče!!! To považuji za hodně velký problém.
Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze
Tagy
Speciály