Jan Konvalinka (BEZPP): Nemám chuť viset na billboardech

31. 08. 202206:30
Jan Konvalinka (BEZPP): Nemám chuť viset na billboardech
foto: Facebook Jana Konvalinky/Jan Konvalinka

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Kandidát do zastupitelstva Prahy 6 za STAN na svém Facebooku 28. srpna ke komunálním volbám

Přátelé, pokud vás vyděsila moje fotografie někde v metru na Hradčanské nebo Dejvické, vězte, že nejste sami. Mne vyděsila taky. Opravdu nemám žádnou chuť viset na billboardech, a posledních několik let jsem odmítal nejrůznější, občas i vážně míněné nabídky na politickou kariéru.

Tak proč jsem se rozhodl kandidovat do místního zastupitelstva na Praze 6 za STAN? (klid, opravdu jen do zastupitelstva). Protože mám pocit, že je to dobrý nápad.

Za prvé, na Praze 6 posledních 35 let žiju a pracuju a záleží mi na ní. Už jako student přírodovědecké fakulty UK jsem začal docházet do laboratoří na Ústavu organické chemie a biochemie na Flemingově náměstí, jedné z nejlepších vědeckých institucí v této zemi, kterou mám nyní tu čest vést jako její ředitel. V Liboci jsem si ještě jako student spolu s bratrem postavil svépomocí půdní byt, narodily se nám tady obě dcery, chodíme tady do našeho farního kostela sv. Fabiána a Šebestiána, máme tady přátele a milé sousedy. Jsme tady doma, a jsme tady moc rádi. Neznám jinou velkoměstskou čtvrť, kde bych mohl jezdit denně na kole do práce tak nádhernou cestou, jako je trasa z Liboce přes Divokou a Tichou Šárku do Podbaby. A znám jen málo míst v této zemi s tak mimořádnou koncentrací vysokoškoláků, vědců, techniků, chytrých, pracovitých a vzdělaných lidí, jako je Praha 6. Myslím, že je to potenciál, který pořád ještě úplně nevyužíváme. Neznám žádné jiné místo v Česku, které by mělo takovou šanci vytvořit něco podobného kalifornskému Silicon Valley nebo aspoň německému Heidelberku. Kampus Dejvice, suchdolský kampus, ústavy Akademie věd v Dejvicích a na Petřinách, to vše může a mělo by nastartovat rozvoj technologických firem, které mohou posunout tuhle zemi dál.

Za druhé, jsem čím dál tím víc přesvědčen, že cesta ke změně v této zemi není v osobě presidenta nebo předsedy vlády, je mnohem víc v místní, obecní politice, na našich pracovištích, na našich ulicích a v našich rodinách. Řada mých kolegů a přátel se pustila do místní politiky, a dokázali tam skvělé věci (David Hlouch nebo Michal Stark). Myslím, že tohle je správná cesta a rád bych k ní pomohl.

Za třetí, nikde jsem v politice nepotkal takovou partu výjimečných, talentovaných a angažovaných lidí, jako v místní pobočce STANu. Některé z nich znám léta, někteří jsou mými sousedy, vím, co je to za lidi a co jim jde. Spolu s místními Zelenými se jim podařilo postavit opravdu dobrou kandidátku. Dá to fušku, ale jsem si jist, že se to může povést.

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných