Jan Konvalinka (BEZPP): Nemám chuť viset na billboardech

31. 08. 202206:30
Jan Konvalinka (BEZPP): Nemám chuť viset na billboardech
foto: Facebook Jana Konvalinky/Jan Konvalinka

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Kandidát do zastupitelstva Prahy 6 za STAN na svém Facebooku 28. srpna ke komunálním volbám

Přátelé, pokud vás vyděsila moje fotografie někde v metru na Hradčanské nebo Dejvické, vězte, že nejste sami. Mne vyděsila taky. Opravdu nemám žádnou chuť viset na billboardech, a posledních několik let jsem odmítal nejrůznější, občas i vážně míněné nabídky na politickou kariéru.

Tak proč jsem se rozhodl kandidovat do místního zastupitelstva na Praze 6 za STAN? (klid, opravdu jen do zastupitelstva). Protože mám pocit, že je to dobrý nápad.

Za prvé, na Praze 6 posledních 35 let žiju a pracuju a záleží mi na ní. Už jako student přírodovědecké fakulty UK jsem začal docházet do laboratoří na Ústavu organické chemie a biochemie na Flemingově náměstí, jedné z nejlepších vědeckých institucí v této zemi, kterou mám nyní tu čest vést jako její ředitel. V Liboci jsem si ještě jako student spolu s bratrem postavil svépomocí půdní byt, narodily se nám tady obě dcery, chodíme tady do našeho farního kostela sv. Fabiána a Šebestiána, máme tady přátele a milé sousedy. Jsme tady doma, a jsme tady moc rádi. Neznám jinou velkoměstskou čtvrť, kde bych mohl jezdit denně na kole do práce tak nádhernou cestou, jako je trasa z Liboce přes Divokou a Tichou Šárku do Podbaby. A znám jen málo míst v této zemi s tak mimořádnou koncentrací vysokoškoláků, vědců, techniků, chytrých, pracovitých a vzdělaných lidí, jako je Praha 6. Myslím, že je to potenciál, který pořád ještě úplně nevyužíváme. Neznám žádné jiné místo v Česku, které by mělo takovou šanci vytvořit něco podobného kalifornskému Silicon Valley nebo aspoň německému Heidelberku. Kampus Dejvice, suchdolský kampus, ústavy Akademie věd v Dejvicích a na Petřinách, to vše může a mělo by nastartovat rozvoj technologických firem, které mohou posunout tuhle zemi dál.

Za druhé, jsem čím dál tím víc přesvědčen, že cesta ke změně v této zemi není v osobě presidenta nebo předsedy vlády, je mnohem víc v místní, obecní politice, na našich pracovištích, na našich ulicích a v našich rodinách. Řada mých kolegů a přátel se pustila do místní politiky, a dokázali tam skvělé věci (David Hlouch nebo Michal Stark). Myslím, že tohle je správná cesta a rád bych k ní pomohl.

Za třetí, nikde jsem v politice nepotkal takovou partu výjimečných, talentovaných a angažovaných lidí, jako v místní pobočce STANu. Některé z nich znám léta, někteří jsou mými sousedy, vím, co je to za lidi a co jim jde. Spolu s místními Zelenými se jim podařilo postavit opravdu dobrou kandidátku. Dá to fušku, ale jsem si jist, že se to může povést.

 

Publikováno se souhlasem autora

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných