Jan Recman (ODS): Auta patří pod zem

25. 11. 202222:30
Jan Recman (ODS): Auta patří pod zem
foto: Facebook Jana Recmana/Jan Recman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Místostarosta Městské části Praha 2 za ODS na svém Facebooku 24. listopadu k parkování v centru města

Auta patří pod zem! Tedy až do doposud jsem si myslel, že alespoň na tom je v Praze shoda. Jenže není. Pokud jste si až doteď mysleli, že to v Praze s parkováním nemůže být horší, tak čtěte dál.

Vedení Prahy nedávno přišlo s návrhem, aby developeři už nemuseli u novostaveb budovat nová parkovací místa. Podle mě je to teda úplný nesmysl. Navíc by na to doplatili hlavně lidé, kteří žijí v centru města, a tedy obyvatelé Prahy 2.

Už teď se u nás na Dvojce nedá pořádně zaparkovat. A to ani na modré zóně, za kterou si naši občané poctivě platí.

Co by to způsobilo v praxi? Výstavbu nových bytů, příchod nových obyvatel, ještě méně míst na parkování v ulicích. Logika by přeci měla být přesně opačná. Každý nový projekt, alespoň v rámci centra města, by měl mít naopak povinný takový počet míst, aby uspokojil nové obyvatele a nezhoršoval situaci v našich ulicích.

Každopádně naše radnice na Dvojce je odhodlaná tomu za každou cenu zabránit! Prostě nelze stavět nové byty bez zajištění parkovacích míst. To je stejné, jako stavět sídliště bez školy nebo školky. Proto jsme se rozhodli na magistrát poslat zamítavé stanovisko. Stojím si za tím, že ideálním řešením je dostat auta pod zem. Developer by se na takovém řešení měl podílet. U nás na Dvojce jinam auta v projektech neumístíme.

Město by naopak mělo budovat nové parkovací domy, a to i v centru města. Tak, jako to všichni vidíme při návštěvě v Londýně nebo jiných evropských městech, kde se všichni prohánějí na kolech prázdnými ulicemi. Ta jejich auta ale nezmizela. Jsou pod zemí.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných