Jiří Pospíšil (TOP 09): MČ Praha 7 vrátila týraného psa majiteli

04. 12. 202208:30
Jiří Pospíšil (TOP 09): MČ Praha 7 vrátila týraného psa majiteli
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Jiří Pospíšil

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Europoslanec a člen zastupitelstva hl. m. Prahy za TOP 09 na svém Facebooku 2. prosince k rozhodnutí Městské části Praha 7 vrátit majiteli týraného psa

Před pár měsíci jsem vám tu psal o pejskovi, kterého jeho majitel shodil ze 7metrové zdi u náplavky v pražských Holešovicích.

Jen zázrakem to přežil a nic vážného se mu nestalo. Pejsek byl tehdy převezený do pražského útulku a s majitelem bylo zahájeno správní řízení. Pražská Veterinární správa došla k závěru, že muž pejska týral a měl by mu být odebrán, protože nelze vyloučit, že ho nebude týrat i v budoucnu.

Bohužel jsem se ale dozvěděl, že Městská část Praha 7, která měla rozhodnout o tom, jak případ dopadne, to nakonec vyhodnotila tak, že bude ignorovat odborné stanovisko veterinární správy a pejska vydá zpět do rukou majitele a potrestá ho jen peněžní sankcí.

Jsem obrovsky naštvaný z tohoto postupu Prahy 7, která absolutně ignoruje pokyny Veterinární správy a chce psa vydat zpět do rukou tyrana. Asi jim přijde, že si toho pejsek vytrpěl málo, a je jim jedno, že svým postupem trestají hlavně bezbranné zvíře.

Uvědomuji si, že zákon bohužel nedává moc možností a je jen malá šance, jak tuto situaci zvrátit, ALE to rozhodně není důvod, proč bych to měl vzdát. A tak znova říkám: zvířata nejsou věci, jsou to živé bytosti - a vždy by se mělo rozhodovat v jejich prospěch.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných