Jiří Pospíšil (TOP 09): Zásadně odmítám, že jsem vlastnil šifrovaný telefon

30. 08. 202313:22
Jiří Pospíšil (TOP 09): Zásadně odmítám, že jsem vlastnil šifrovaný telefon
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Jiří Pospíšil

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Europoslanec a náměstek primátora za TOP 09 na svém Facebooku 29. srpna ke kauze Dozimetr.

Zásadně odmítám nařčení Deníku N, že jsem byl vlastníkem či uživatelem šifrovaného telefonu. To už není ani dezinformace, ale prachsprostá lež. Ta má jediný cíl diskreditovat mou osobu stejně tak, jak se o to snaží hnutí PRAHA SOBĚ.

Asi nebude náhoda, že má Praha Sobě mezi sponzory stejného člověka jako Deník N… Odmítám přistupovat na tuhle formu politického boje a budu se bránit právní cestou.

Ačkoli nemám (očividně narozdíl od novinářů z Deníku N) přístup do policejního spisu, je zcela evidentní, že jsem se žádného nezákonného jednání, které nyní naznačuje Praha Sobě, nedopustil, jinak by byly tyto informace ve spise a policie by podle toho konala. Článek Deníku N a pasáže z policejního spisu jasně potvrzují, že s kauzou Dozimetr jsem nikdy neměl a nemám nic společného. Nejsem v ní podezřelý, natož obviněný.

Věřím v zákony a právní systém ČR a doufám, že bude kauza Dozimetr nezávisle prošetřena a že všichni, kdo jsou do ní skutečně zapleteni, budou odhaleni, a vyzývám pana Čižinského, aby ustal s těmito absurdními politickými výpady a výroky, kterými znevažuje náš právní systém.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných