Jiří Zajac (ODS): Masírka TOP 09, demagogie bývalého starosty

19. 02. 202211:30
Jiří Zajac (ODS): Masírka TOP 09, demagogie bývalého starosty
foto: Se svolením Jiřího Zajace/Jiří Zajac

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Starosta Prahy 14, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za ODS na svém Facebooku 10. února k družstevní výstavbě v ulici Broumarská

Vážení sousedé,

v posledních dnech jsou občané, především Kyjí, ale i Hloubětína a Jahodnice, „masírováni“ kampaní ze strany představitelů TOP 09 nebývalou měrou.

Pokud by se jednalo o fakta a pravdivé informace, překvapilo by mě jen načasování. Nicméně co je na téhle „kampani“ nejzajímavější, je skutečnost, že vše je vedeno v duchu naprosté demagogie a účelového ohýbání pravdy. Takovým způsobem se dá možná zapůsobit na někoho s omezenými informacemi, občané P14 na prvoplánové lži ale neskočí.

Družstevní výstavba při ulici Broumarská, která měla celou dobu (bezmála rok projednávání téměř v každém zastupitelstvu) podporu kolegů z TOP 09, se jako mávnutím kouzelného proutku stává v podání bývalého starosty hrůzou, která má pouze vytěžit území. Vůbec ještě není rozhodnuto, zda půjde za bytovým domem o výstavbu pár luxusních vil pro horních 10 tisíc, které požadoval pan Radek Vondra, nebo zda se bude stavět více menších RD, ale už v tuto chvíli jsou všichni strašeni navyšováním kapacit. Je otázkou, jestli se bude stavět 6 luxusních vil za 20 mil. nebo 10 domů za 12 mil. případně 12 domů za 10 mil. Kč. Výsledek je vždy stejný. Dávám přednost jednoduchým počtům místo strašení.

Jako vtip se jeví i poznámka o nezájem o historické jádro Kyjí, kdy jsem se dozvěděl, že nebydlím na Černém Mostě (mimochodem pár ulic od toho bývalého starosty, který touto logikou tedy také zřejmě nemá naprosto žádný zájem o uvedenou lokalitu). Samozřejmě, že starosta nemůže bydlet na šesti místech najednou, ale to neznamená, že by považoval Hloubětín či Jahodnici za méně důležité než ostatní části Prahy 14…

Přikládám 3 schéma; Minimalistické využití, maximalistické využití a nakonec výkres bez návrhu domů - zde lze vidět v jaké ploše se s nimi počítá.

Přeji hezký večer,

Jiří Zajac

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných