Jiří Zajac (ODS): Zvýšenou kriminalitu na Čtrnáctce řešíme

27. 11. 202218:40
Jiří Zajac (ODS): Zvýšenou kriminalitu na Čtrnáctce řešíme
foto: Facebook Jiřího Zajace/Jiří Zajac

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Starosta Prahy 14 za ODS na svém Facebooku 25. listopadu ke zvýšené kriminalitě

S ohledem na obavy posledních dnů, které se váží k trestné činnosti na Praze 14, bych vás rád informoval, že Jaromír Krátký, který má v gesci právě bezpečnost na naší MČ, toto řeší - a nejen on.

Mám připravený dopis pro pan Hřiba s žádostí o navýšení počtu městských strážníků - jelikož ti nejsou v „rukou“ MČ, ale pod vedením magistrátu. Popravdě si od toho moc neslibuji, na posledním setkání starostů všech MČ Prahy si na bezpečnost stěžovali naprosto všichni. To byl také důvod těch našich zde již komunikovaných hlídek, které sice nemají žádné zákonné pravomoci, ale jako prevence měly pomoci. Komunikoval jsem i s policií ČR, kde jsem dle mapy kriminality hl. města byl informován, že Smíchov či Háje jsou na tom ještě podstatně hůře.

Nastavení celé společnosti poslední dobou je tak nějak jiné... 25. listopadu je „Mezinárodní den proti násilí na ženách“. Zarážející je vlastně i skutečnost, že místo toho, abychom se k sobě chovali lidsky a slušně, což by mělo být samozřejmostí, vznikají mezinárodní dny proti násilí....

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných