Kornélia Gottmannová (Piráti): Ženský pohled je třeba

04. 11. 202206:38
Kornélia Gottmannová (Piráti): Ženský pohled je třeba
foto: Piráti Praha 9/Kornélia Gottmannová

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitelka Městské části Praha 9 za Piráty na svém Facebooku 2. listopadu k počtu žen v Radě MČ Praha 9

Ženy v Radě MČ Praha 9.

Opoziční pozice má i své výhody, například můžeme hlasovat zcela svobodně a bez ohledu na koaliční dohody. V mém případě je to i možnost podpořit bytostně pirátské téma, tedy více žen v politice. V novém zastupitelstvu Prahy 9 se počet žen zvýšil z osmi na dvanáct (36 % z 33 členů) a v nové Radě jsou místo jedné ženy hned tři (33 % z devíti).

Jsem moc ráda, že i v Praze 9 je v komunální politice konečně více žen. Myslím, že ženský pohled je třeba. Například školství se konečně bude věnovat radní-žena, což daleko více odpovídá tomu, kdo se u nás školstvím zabývá. Zkušená pedagožka to sice nebude mít ani tak jednoduché, ale my jako Piráti podpoříme každou pozitivní změnu v této oblasti.

Můj hlas dostaly místostarostka za TOP 09 Jana Nowaková Těmínová, radní za ODS Tereza Štaubrová a místostarostka za Praha 9 Sobě Kamila Matějková. Kromě toho, že jsou to ženy, jsou to i kompetentní zastupitelky, i když z jiných částí politického spektra. Dámy, držím palce, věřím, že budete v nové Radě MČ Prahy 9 velkým přínosem nejen svojí kompetencí, ale i tím, že do týmu „pánů v oblecích“ přinesete tolik potřebnou diverzitu. Hodně štěstí přeji i dalším dámám v zastupitelstvu a těším se na konstruktivní spolupráci.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných