Kuloáry pražského magistrátu praskaly ve švech. Ukrajina, Hlubuček, mocná ODS...

25. 02. 202217:00
Kuloáry pražského magistrátu praskaly ve švech. Ukrajina, Hlubuček, mocná ODS...
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Petr Hlubuček

PrahaIN.cz se celý čtvrtek pohybovala mezi politiky na pražském magistrátu. Z útržků rozhovorů bylo jasné, že se něco děje. Kromě války, která protnula veškeré dění, se do popředí dostávaly hlasy týkající se náměstka primátora Petra Hlubučka. Jeho pozice je sice silně zpochybněna, řada politiků se ho ovšem zastala.

„Nevím, jestli je právě vhodné někoho odvolávat, Praha potřebuje stabilní vládu, navíc dneska by se to rozhodně nehodilo," uvedl jeden z opozičních zastupitelů. Ptali jsme se, jestli reflektuje články o Petrovi Hlubučkovi, které naše redakce vydala. „Ano, samozřejmě, to tady četl každý, ale vím, že policie uvedla, že jste nepoužili autentický dokument, ale nevím, zdali to nebyla spíše taktika," doplnil.

Z dalších několika neformálních rozhovorů vyplynulo, že STAN je silně otřesen.

„Kauza Petra Hlubučka nemusí být vůbec žádná kauza, nemusí být ani Petra Hlubučka, může se jednat o destabilizaci pravicového křídla na magistrátu," řekl nám další, tentokrát koaliční zástupce vedení města.

O možných nestandardních aktivitách náměstka Spojených sil pro Prahu hovořit nechtěl.

„Říká se toho hodně, ale pro mě je důležité, jaký obraz to vyvolává u lidí. Myslím, že řada členů se teď bude ptát a je logické a demokratické, že nastane diskuse uvnitř hnutí," svěřil se redakci.

Problémy STAN? Bavím se

Vyloženě tvrdý a odsuzující názor nemělo ani hnutí ANO. To podle toho, co jsme viděli, řešilo zejména své vlastní problémy. Nic konkrétního z politiků nevypadlo.

Dalším námětem diskusí, a že jich bylo, se stala ODS.

Mnoho zástupců napříč spektrem se shodlo, že jde v tuto chvíli o „abnormálně mocnou strukturu". Důvody? Krom toho, že mají premiéra, prý mají i vysoké šance na primátora. Žádné jméno ovšem nepadlo. Jednou jsme zaslechli, že to může být žena, poté, že možná starosta Prahy 9 Tomáš Portlík nebo poslanec Bohuslav Svoboda.

„Nevím, nevím, neví to teď nikdo," reagoval u elektronické cigarety jeden z politiků.

Kauzou Hlubuček se prý baví. „Bavím se, co se děje, když mají problémy ti, kteří je často způsobují jiným, čekám, kdy dojde na TOP 09," řekl.

Celková atmosféra na magistrátu byla napjatá. Časté pohledy do telefonů, časté rozhovory. To samozřejmě způsobila neopodstatněná agrese Ruska na Ukrajinu...

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných