Ladislav Kos (HPP 11): Rekonstrukce ubytovny Sandra – nekonečný příběh

06. 03. 202313:30
Ladislav Kos (HPP 11): Rekonstrukce ubytovny Sandra – nekonečný příběh
foto: Facebook Ladislava Kose/Ladislav Kos

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Zastupitel Prahy 11 za Hnutí pro Prahu 11 na svém Facebooku 5. března k rekonstrukci ubytovny Sandra.

Po delší době se vracím k Sandře. Jsou to již téměř čtyři roky, kdy započala její rekonstrukce. Ale její dokončení je stále v nedohlednu. Před dvěma lety byly dokončeny rekonstrukce vnitřních prostor, ale dále práce nepokročily. Přitom bez výměny oken, zateplení a opravy děravé střechy zůstane Sandra nadále pouze staveništěm.

Sliby, že stavební práce na dokončení rekonstrukce začnou počátkem roku 2023, se ukazují jako liché. Zatímco na vedlejším Hotelu Opatov probíhá čilý stavební ruch, kolem Sandry je ticho jako v hrobě (viz foto).

Už dvě zimy se na náklady MČ vytápí prázdná budova (náklady cca 10mil.Kč), dva roky už měli v Sandře bydlet nájemníci (ztráta cca 40mil.Kč), cena stavebních prací k dokončení rekonstrukce naskočila za dva roky o desítky milionů…

Kdo je za tento šlendrián zodpovědný? Zejména Jiří Dohnal, který byl jako starosta v minulých čtyřech letech za rekonstrukci zodpovědný a je za ní zodpovědný i nadále jako radní pro majetek. Budu proto na příštím zastupitelstvu požadovat jeho odvolání z funkce.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných