Ladislav Kos mladší: Někteří kolegové Piráti měli rudo před očima a chtěli vidět krev

11. 11. 202108:45
Ladislav Kos mladší: Někteří kolegové Piráti měli rudo před očima a chtěli vidět krev
foto: Se svolením Ladislava Kose/Ladislav Kos mladší

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a Městské části Praha 11 za Piráty na svém Facebooku 8. listopadu komentuje své vyloučení ze zastupitelského klubu Pirátů na Praze 11.

Byl jsem svými kolegy Piráty na Praze 11 vyloučen ze zastupitelského klubu. Toto shrnutí píšu s klidnou myslí týden po tom, co se to stalo.

Co to v praxi znamená a proč k tomu došlo?

Prakticky to neznamená nic. Už od nepodepsání koaliční smlouvy s toxickými ANO a ODS (myslím buňky na Praze 11, ne celostátně) počátkem roku 2019, se mnou bylo zacházeno jako s někým, kdo do klubu zastupitelů nepatří. Nebyl jsem zván na koaliční porady, na jednání klubu s koalicí během zastupitelstva, nedostával jsem citlivé materiály, které bych mohl „vyzvonit“. Když to shrnu, neměl jsem důvěru. A rovnou přiznávám, že po právu.

Co mi trochu vadí je to, že tento krok nebyli kolegové schopni udělat dříve. Dříve, dokud fungovala koalice a můj hlas byl často potřeba. Jak vyplynulo z interní analýzy, kterou si na mě kolegové vypracovali, hlasoval jsem pro více jak 95% tisků, předložených koalicí na program jednání zastupitelstev. Podotýkám, že do toho nepatří návrhy podané během zastupitelstva jak od opozice, tak i od koalice. Když už se slavná koalice rozpadla, není můj hlas potřeba. Někteří kolegové měli rudo před očima a chtěli vidět krev. Tak alespoň tento krok z jejich strany. Včetně teatrálního přesazení v zasedacím pořádku zastupitelstva dozadu, „na hanbu“ mezi ODS a JMND.

Proč jsem dál v politice? Mandát mi končí za rok. Jak na Praze 11, tak na Magistrátu hl. m. Prahy. Mám zde mnoho závazků a rozdělané práce. Nešel jsem do politiky, abych utíkal z boje. Chci spolurozhodovat o dění ve své čtvrti a ve svém městě.

Nejsem kariérista, nepotřebuji žádnou stranu, která by mě držela pod krkem a přitom tahala nahoru. V Piráty jsem věřil, že se budou držet svých zásad, ale jako všude je to o lidech a i zde jsou lidé dobří a špatní. A ti špatní chtějí stranu směřovat do bahna. Pak jsou tu ještě ti, co se bojí projevit svůj názor a papouškují většinový postoj.

Sám se nyní rozhoduji, jestli budu bojovat o zachování původního kurzu pirátské bárky nebo budu mužem přes palubu.

Zdroje: vyjádření MS Piráti Praha11, diskuze na Pirátském fóru

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných