foto: Hans Štembera, pro PrahaIN.cz/Lukáš Herold, starosta Prahy 5
POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Starosta Prahy 5 za ODS na svém Facebooku 10. května 2026 k bezpečnosti v parcích a na dětských hřištích.
Novinka pro vaši bezpečnost
Pocit bezpečí je jedna z věcí, která vás v některých lokalitách Pětky trápí asi nejvíc. Chci, abyste se u nás cítili dobře a hlavně bezpečně – ať už trávíte čas s rodinou na dětském hřišti, jdete si zaběhat nebo jen tak trávíte čas v nějakém parku. Proto jsme udělali další důležitý krok pro váš klid.
Do našich parků a odpočinkových zón jsme nově nasadili bezpečnostní agenturu.
A proč jsme se k tomu rozhodli?
Dlouhodobě se bohužel potýkáme s citelným personálním podstavem u městské i státní policie. Nechceme ale jen nečinně přihlížet a čekat. A proto jsme se rozhodli nasadit bezpečnostní agenturu.
Po Pětce se hlídka bude pohybovat od pondělí do pátku mezi 10. a 18. hodinou.
S čím nám hlídky pomohou?
- Budou řešit nevhodné chování (nejprve domluvou, v případě potřeby ihned volají policii).
- Zajistí bezpečný sběr použitých injekčních stříkaček, aby naše děti nebyly v ohrožení.
- Budou řešit další aktuální problémy v okolí.
Kde všude na hlídky narazíte?
Dohlédnou na oblíbená místa, jako jsou Husovy sady, Park Mrázovka, Sady na Skalce, Park Santoška, Park Klamovka, ale i na Dětský ostrov nebo dětské hřiště Aréna na Hořejším nábřeží.
Bezpečnost a čistý veřejný prostor jsou pro mě prioritou. Věřím, že díky tomuto kroku se nám všem bude v naší městské části žít zase o něco lépe a klidněji.
Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze