Marek Doležal (TOP 09): Četl Scheinherr zákon o provozu na pozemních komunikacích?

05. 05. 202211:44
Marek Doležal (TOP 09): Četl Scheinherr zákon o provozu na pozemních komunikacích?
foto: Se svolením Marka Doležala/Marek Doležal

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY 2. místostarosta Městské části Praha 9 za TOP 09 na svém Facebooku 4. května ke kampani Adama Scheinherra, že autobus nebo náklaďák může vjet do ochranného jízdního pruhu pro cyklisty

Pokud je k opatření, které zavádím, potřeba osvětová kampaň, jež z komunikace udělá omalovánku, tak se mi zdá, že to opatření nestojí za moc.

V daném případě na obrázku by se mělo jednat o ochranný jízdní pruh pro cyklisty, jež by měl mít alespoň 1,5 metru na šířku, přičemž přilehlý pruh pro vozidla by měl mít šířku alespoň 2,5 metru. Neměřil jsem to, ale úplně se mi to nezdá. Navíc i minimální hodnoty jsou vzhledem ke stále se zvětšujícím automobilům celkem šibeniční.

Co se týče omalovánek, tak o vodorovném značení jízdního pruhu pro cyklisty v zákoně zmínka je, o malůvkách autíček a náklaďáčků v nich už ne. Doufejme, že jsou aspoň vyvedeny s protiskluzovou úpravou, ale ani ta nemusí vždy pomoct. Čím dál častěji se na mě obrací voliči i známí z řad cyklistů a motorkářů, že se v Praze za mokra kvůli neustále přibývajícím malůvkám na komunikacích nedá bezpečně jezdit.

Problém je v tom, že podobné záležitosti není současné vedení v Praze schopno domyslet. Je tomu tak zejména proto, že ani primátor Hřib ani Adam Scheinherr svým původním zaměřením nejsou dopraváci, a já mám dokonce pochybnosti, zda si vůbec přečetli zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Malovat po komunikacích, přebarvovat vozidla MHD… Kdyby pracovali jako grafici, tak budiž, ale dopravní koncepci v Praze si prostě představuju jinak…

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných