Marek Doležal (TOP 09): Doprava je podle Hřiba objektivní problém, neřešitelný koordinací

08. 01. 202215:30
Marek Doležal (TOP 09): Doprava je podle Hřiba objektivní problém, neřešitelný koordinací
foto: Se svolením Marka Doležala/Marek Doležal

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY 2. místostarosta Městské části Praha 9 za TOP 09 na svém Facebooku 6. ledna k rozhovoru primátora Hřiba v Radiožurnálu

Dvacet minut Radiožurnálu s Hřibem stálo za to, je to jedna perla za druhou…

Když poslouchám jeho vize a plány, tak to skoro vypadá, jako by tu už víc než tři roky nedělal primátora.

V rozhovoru vypráví, jak je potřeba zavádět autentická řešení bez ideologického nánosu. No a proč to teda ty tři roky nedělá?

Musím říct, že i já bych se chtěl bavit o dopravě racionálně a na základě faktů, jak v rozhovoru zdůrazňuje, ale mám u toho stejné pocity, jako by asi měl Zdeněk Hřib, kdybych mu vyprávěl o nemocech z ozáření (dle wiki Hřibova specializace).

Z přímých otázek se vytáčí a vymlouvá se, že za vlády bývalých primátorů bylo také hodně uzavírek a také kolabovala doprava. Já teda nevím, jak vy, ale když jsem přišel domů s poznámkou, tak tím, že jsem prohlásil, že Tomík jí dostal taky a k tomu ředitelskou důtku, jsem mámu neobměkčil.

Doprava je prý objektivní problém, který není řešitelný koordinací. S koordinací, jak si jí představuje Hřib se Scheinherrem jistě není, to je pravda.

Správná koordinace oprav a uzávěr je ale minimálně jedno z řešení a v danou chvíli dokonce lepší než bezmyšlenkovité malování cyklopruhů, kde to jen jde, bez ohledu na to, jestli tam někdy pojede nějaký cyklista.

Skoro je mi líto Pirátů, že se ho nemohli zbavit, protože nepostavit se za stávajícího primátora by vypadalo blbě, ale myslím, že už i pro ně je Hřib spíš přítěží.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných