Marek Doležal (TOP 09): Klíčová je spolupráce

23. 03. 202222:30
Marek Doležal (TOP 09): Klíčová je spolupráce
foto: Se svolením Marka Doležala/Marek Doležal

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY 2. místostarosta Městské části Praha 9 za TOP 09 na svém Facebooku 22. března ke stavbám v Praze

Jak konečně trochu pohnout s pražskými půlkruhy a dalšími stavbami?

Klíčová je spolupráce!

Praha musí postupovat souladně s vládou a vyjasnit si, že dobře fungujícím metropolím se ekonomicky daří, bohatnou a tím významně přispívají k ekonomickému růstu a bohatnutí celé země.

Praha musí rovněž zatlačit na nutné změny stavebních předpisů. Nečekají nás jednoduchá léta, a proto je třeba krize otáčet v příležitosti. Je třeba se zamyslet nad podobou nejen stavebního zákona a stavebního řízení, ale i navazujících předpisů jako jsou předpisy požární ochrany, památkové péče, ochrany přírody, hygienické předpisy a mnoho dalších. Jejich revize by nám měla dát odpověď na otázku, zda tyto předpisy plní svůj účel, nebo jsou jen absurdní administrativou pro administrativu.

Spolupracovat musíme i se Středočechy. Je nutné si vysvětlit, že o fungující pražskou infrastrukturu mají zájem statisíce obyvatel Středočeského kraje, kteří jí každý den využívají. Bylo by tedy fér se o náklady v rozumné míře podělit.

Plánovat, plánovat, plánovat!

Vzhledem k tomu, že se realizace jakýchkoliv staveb v Praze táhne jak týden před výplatou, dochází k tomu, že se nakonec postaví projekt, který je starý desítky let. To ale znamená, že stavíme to, co jsme potřebovali v minulosti, místo toho, abychom se připravili na potřeby budoucí. Pokud toto nezměníme, budou nové stavby svou kapacitou tragicky poddimenzované už v okamžiku jejich slavnostního otevření.

Budoucí vedení města by tedy mělo projevit větší odvahu a představivost při plánování budoucích projektů.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných