Marek Doležal (TOP 09): Rekonstrukce způsobilá paralyzovat celou Prahu

01. 05. 202220:30
Marek Doležal (TOP 09): Rekonstrukce způsobilá paralyzovat celou Prahu
foto: Se svolením Marka Doležala/Marek Doležal

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY 2. místostarosta Městské části Praha 9 za TOP 09 na svém Facebooku 29. dubna k rekonstrukci Barrandovského mostu

Tak už je to tady…

Část přípravných prací na Barrandovském mostu začne již během dnešních večerních hodin, ačkoliv jejich hlavní část je naplánována až od 14. května.

Neodpustím si při této příležitosti pár poznámek. Jsem si vědom, že se pouštím na tenký led, ale ohledně oprav jsem se bavil s mnoha experty na mostní konstrukce a musím říci, že nejsem přesvědčen o tom, že by stav Barrandovského mostu byl tak katastrofický, jak jej líčí primátor Hřib nebo Adam Scheinherr.

Všichni jsme slyšeli děsivé zprávy o nosných lanech, která jsou na 10 % svého původního objemu, což je bez dalších informací naprosto fantastická zpráva, která zároveň odůvodní potřebu megalomanských oprav. Víme ale, co to vlastně znamená?

Dle mých zjištění mohou nosná lana skutečně v některých místech vykazovat značné opotřebení, to však neznamená, že by došlo ke stejnému úbytku v celé jejich délce. Nicméně bez ohledu na tuto skutečnost se vymění kompletně.

S rekonstrukcí jako takovou samozřejmě problém nemám, problém je však právě v rozsahu prací. Přijde mi vrcholně nehospodárné, že budou rekonstruovány i ty části mostu, které by to ještě řadu let nepotřebovaly. Logicky tak město vydá na rekonstrukci více peněz, přičemž opravy budou i daleko více zatěžovat pražskou dopravu.

Nicméně, musím poznamenat, že smekám klobouk před odvahou současného vedení, neboť ve volebním roce zahájit rekonstrukci, která je způsobilá paralyzovat celou Prahu, to už stojí za povšimnutí, pokud ovšem rozsah prací nebyl ze zištných důvodů přestřelen úmyslně…

Publikováno se souhlasem autora

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných