Martin Benkovič (ANO): Dopravní peklo v Praze není náhoda

19. 05. 202620:28
2 min. čtení
Martin Benkovič (ANO): Dopravní peklo v Praze není náhoda
foto: Facebook Martina Benkoviče/Martin Benkovič

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Místostarosta Prahy 17 za ANO na svém Facebooku 15. května 2026 k pražské dopravě.

Dopravní peklo v Praze. A znovu stejná otázka: kdy už přijde skutečná změna?

V pátek Praha zažila další ukázku toho, jak křehká je naše dopravní infrastruktura. Stačil technický problém a výpadek semaforů na více než dvaceti důležitých křižovatkách — a části města se okamžitě dostaly do ještě většího chaosu. Smíchov, Vypich, Evropská. Policisté museli řídit dopravu ručně.

Ano, technická závada se může stát. Ale problém je hlubší.

Praha dlouhodobě jede na hraně. Chybí dostatečná odolnost systému, lepší koordinace oprav, rychlejší reakce, modernější řízení dopravy, a hlavně jasná politická odpovědnost. Město nemůže fungovat tak, že jeden výpadek ochromí klíčové tahy a tisíce lidí ztratí čas v kolonách.

Pražané nepotřebují další výmluvy. Potřebují město, které zvládne krizové situace, má připravené záložní scénáře a investuje do chytré dopravní infrastruktury dřív, než nastane kolaps.

Je třeba změna:

  • modernizace řízení dopravy,
  • lepší koordinace TSK, THMP, policie a městských částí,
  • krizové plány pro klíčové křižovatky,
  • větší důraz na spolehlivost a údržbu technické infrastruktury,
  • méně chaosu a více odpovědnosti.

Praha nemůže být městem, kde se každý technický problém změní v dopravní kolaps.

Řidiči, cestující MHD i obyvatelé dotčených čtvrtí si zaslouží víc než improvizaci. Zaslouží si funkční město.

Dopravní peklo v Praze není náhoda. Je to důsledek dlouhodobého podceňování infrastruktury. A to se musí změnit.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy