Martin Hrubčík (ANO): Je čas hodnotit parkovací zóny na Praze 9

22. 02. 202208:50
Martin Hrubčík (ANO): Je čas hodnotit parkovací zóny na Praze 9
foto: Se svolením Martina Hrubčíka/Martin Hrubčík

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 9 za ANO na svém Facebooku 21. února k veřejnému projednání vyhodnocení parkovacích zón

Veřejné projednání k problematice parkování, vyhodnocení parkovacích zón.

Tak zněl můj návrh na zasedání komise dopravy Prahy 9. Osobně se totiž domnívám, že jen občan, který se s parkováním na Praze 9 denně potýká, může vyhodnotit, co funguje a co je k ničemu. Omlouvám se, že to chvilku trvalo, než jsem mohl tuto informaci potvrdit, ale v politice je lepší držet zápis z jednání, než aby došlo k jakékoliv mýlce. A to prostě v případě dopravní komise chvilku trvalo a na urychlení jsem bohužel neměl jakýkoliv vliv.

Osobně jsem upozornil členy komise, že téma parkování, parkovacích zón a jejich realizace přináší zásadní emoce. Měl jsem dostatek materiálu od mnohých občanů Prahy 9, a za tyto jednotlivě děkuji. Zmínil jsem, že parkovací zóny již nějaký čas fungují a je prostě na čase, aby občané, kteří je každodenně užívají, měli možnost, aby řekli svůj názor a zkušenosti s jejich užíváním. Aby tyto zkušenosti byly zadokumentovány a došlo k jejich vyhodnocení, a bude-li to nutné, tak korekci, nápravě, vylepšení.

Jednání komise je neveřejné, mohu říci jen to, co jsem uvedl osobně já, a to byl návrh dle bodu 10. čl. III jednacího řádu komisí MČ Praha 9, tedy, že „člen komise, nebo člen rady, může navrhnout veřejné projednání určité problematiky za účasti široké veřejnosti. Po schválení bude určen termín tohoto jednání a to nejdříve 15 dní před jeho konáním.“

Těším se tedy na určení termínu veřejného projednání vyhodnocení parkovacích zón. To je totiž již opět plně v moci dopravní komise, jejímž jsem jen řadovým členem z opozičních zastupitelských lavic. Než se k tomu komise odhodlá, a já věřím, že brzy, tak jsem alespoň připraven opět přenést nejzajímavější občanské dotazy na jednání dopravní komise.

Věřím, že tento krok přispěje k většímu porozumění mezi vedením radnice a občany v otázce parkovacích zón a obecně parkování na Praze 9.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných