Martin Sedeke (ODS): Na Jižním Městě chceme zachovat lékařskou pohotovost
foto: Rudolf Komár pro PrahaIN.cz/Martin Sedeke
POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Starosta Městské části Praha 11, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za ODS na svém Facebooku 17. května 2026 k lékařské pohotovosti.
Na Jižním Městě chceme zachovat služby, které lidé opravdu potřebují. Jednou z nich je i lékařská pohotovost.
Od letošního ledna už nemohla dlouholetá pohotovost v poliklinice Šustova pokračovat ve stejném režimu. Důvodem nebyl nezájem městské části, ale změna zákona o zdravotních službách a nové podmínky, které bylo nutné splnit.
Teď jsme udělali důležitý krok. Rada Městské části Praha 11 schválila vypsání veřejné zakázky na zajištění nové lékařské pohotovostní služby pro dospělé na roky 2026 a 2027.
Pro mnoho lidí na Jižním Městě to není „jen jedna služba navíc“. Je to jistota, že při náhlých zdravotních potížích nemusí večer nebo o víkendu složitě hledat pomoc daleko od domova.
Jižní Město má za sebou padesát let. Dobrá budoucnost ale nestojí na velkých slovech. Stojí na tom, že dokážeme udržet služby, které lidem v každodenním životě dávají bezpečí a jistotu.
Přečtěte si víc zde.
Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze
Tagy
Speciály