Martin Sedeke (ODS): ODS se dokázala poučit z chyb

11. 04. 202213:55
Martin Sedeke (ODS): ODS se dokázala poučit z chyb
foto: Se svolením Martin Sedekeho/Martin Sedeke

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Místostarosta Prahy 11, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za ODS na svém Facebooku 10. dubna ke kongresu ODS 

Tak máme za sebou celostátní kongres ODS.

Byl to již šestý, na kterém jsem byl. Směr, kterým se za tu dobu ODS posunula, je více než patrný. Je to směr, který mně jako jejímu členovi, umožňuje být hrdý na to, že jsem její součástí.

ODS se dokázala poučit z chyb, kterých se dopustila a prokázala, že pokud se vrátíte ke kořenům a prosazujete to, o čem jste přesvědčeni, že je správné, nepadnete.

V případě ODS je to autentická pravicová politika, stojící na víře, že je to především občan a jeho práva a svobody, které je třeba hájit. Není to ale politika asociální, pouze není socialistická. Je to politika slušnosti a korektnosti. Politika těch, kteří jsou přesvědčeni, že politický oponent se nemá urážet, že je mu třeba naslouchat, vnímat jeho názory a v případě nesouhlasu s ním vést věcnou polemiku umožňující občanům rozhodnout, kdo má pravdu, nebo ke komu se přiklonit.

V tomto směru byl pro mne kongres velmi inspirativní, protože jsem se na něm mohl setkat a promluvit si s mnoha mými stranickými kolegy, kteří mají stejné přesvědčení a podobné názory.

Samozřejmě gratuluji ke zvolení předsedou panu profesoru Petru Fialovi, mému kolegovi ze zastupitelstva hl. města Prahy Zdeňku Zajíčkovi, který byl zvolen místopředsedou ODS a samozřejmě také Alexandře Udženiji, která je též mou milou kolegyní ze zastupitelstva hl. města, do pozice členky výkonné rady.

Setkání bylo na kongresu samozřejmě více, velmi inspirativní byl i rozhovor s panem předsedou senátu Milošem Vystrčilem, týkal se především přípravy senátní kampaně, protože Praha 11 je součástí senátní obvodu, ve kterém letos proběhnou senátní volby. Ujistil jsem pana předsedu, že uděláme vše proto, aby ODS byla i v těchto volbách úspěšná.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných