Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): Blouznění o cyklototalitě

05. 04. 202313:30
Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): Blouznění o cyklototalitě
foto: Facebook Matěje Michalka Žaloudka/Matěj Michalk Žaloudek

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Zastupitel Prahy 3 za Zelené na svém Facebooku 2. dubna k dopravní komisi.

Bylo to myslím v prosinci 2021, kdy jsme na dopravní komisi probírali rekonstrukci chodníku ve Fibichově ulici a já jsem upozorňoval na nevhodnost kolmých stání u školky. Když už se tam bude něco měnit, mohla by se ta místa aspoň změnit na podélná. Ten chodník je tam úzkej a v šikmým stání řidiči vždycky rvou auta co nejblíž fasádě a Městská policie hl. m. Prahy to ignoruje. O 100 metrů dál je velký podzemní parkoviště.

Samozřejmě to bylo marný; zelení cyklofanatici, haha, prosím vás, pojďme dál a neřešme tyhle provokace, blablabla…

Byla to doba, kdy už jsem byl z dopravní komise a celý společenský debaty o dopravě fakt unavenej (pořád jsem) a rezignovanej. Pánové z Trikolory, co už nebyli Svobodní, ale ještě nebyli Patrioti, byli schopni protáhnout jednání komise na 5 hodin, aniž by je naplnili něčím jiným než blouzněním o cyklototalitě a mizejících parkovacích stáních, která mizela jen v jejich hlavě… inertní k jakékoliv argumentaci nebo datům, která člověk přinesl. Koaliční partneři mlčeli a hlasovali nepředvídatelně. Ani jsem to tehdy nenavrhl jako usnesení (věděl jsem, že to nemá šanci), takže to není ani v zápisu, vzal to čas.

Když v tom jsi moc dlouho ponořenej, znejistíš, jestli to [všechno] má fakt smysl, jestli svoje požadavky nepřeháníš, je přece třeba hledat rozumný kompromis… lidi tě zvolili proto, abys něco prosadil, ne aby ses rozbíhal dokola proti zdi.

A pak vidím, jak to tam vypadá dneska. Prdlajs kompromis. Tohle není normální. Kdo nechápe, že takhle chodník před školkou vypadat nemá, nemá co dělat v žádný komisi. Sorry. Ne. V týhle story nejsem já ten divnej.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných