Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): ODS proti cyklo-čemukoli

18. 07. 202208:30
Matěj Michalk Žaloudek (Zelení):  ODS proti cyklo-čemukoli
foto: Se svolením Matěje Michalk Žaloudka/Matěj Michalk Žaloudek

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 3 za Zelené na svém Facebooku 7. července k postoji pravicové strany ve vládě a na zastupitelstvu

Asi mě to nikdy nepřestane fascinovat.

Celý 4 roky, jakmile cokoliv v komisi, výboru nebo zastupitelstvu obsahuje předponu „cyklo-“ zástupci ODS odmítají materiál podpořit, protože jsou tam „ty zelený nesmysly“.

Kromě toho, že je to idiotský přístup k dopravě, mě v takových okamžicích vytáčí i ta lehkovážnost, s jakou nakládají se svým hlasem. Ale co, je to jejich věc.

Měli jsme na Žižkově jako koalice štěstí na opozici, ODS a ANO se moc nepředřeli, když už na ty komise a výbory chodili, z ničeho moc nedělali kauzy, byla to vlastně docela pohoda. Nejaktivnější opozice byli nakonec kluci z ex-Trikolory, kteří si cucají z prstu čísla mizejících parkovacích míst apod. a tapetují svými výmysly sousedský skupiny.

Dokonce bych se nebál říct, že někteří zástupci ODS byli docela milí a neškodní. Ale jak se řeší cyklo, prakticky nikdy se nezajímají, o co jde nebo jak to je myšleno, prostě smích, sorry, víš co, to my nemůžem, my nepodporujem kola, haha, nehlasujem.

A pak jsou volby a ministr dopravy slibuje ve videu cyklostezky.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných