Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): Pro Piráty a STAN to bude ještě těžší, než se čekalo

09. 02. 202307:30
Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): Pro Piráty a STAN to bude ještě těžší, než se čekalo
foto: Facebook Matěje Michalk Žaloudka/Matěj Michalk Žaloudek

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 3 za Zelené na svém Facebooku 7. února ke složení Rady hlavního města Prahy

Já se teda upřímně přiznám, že jsem účast Alexandry Udženije v Radě hlavního města nečekal. Předpokládal jsem, že relativně čerstvě zvolená starostka Prahy 2 další angažmá nehledá. Nenapadlo mě, že by chtěla pozici starostky po roce opustit a už vůbec mě nenapadlo, že reálně rozmýšlí, jestli si neponechat obě pozice.

Opět jsem byl naivní. Ona ještě neví. Ještě neví, zda je dobrý nápad vykonávat dvě full-time pozice s platem přes sto tisíc najednou nebo spíš ne. Chce o tom ještě (cituji) „mluvit s kolegy z Prahy 2“, protože to „není jenom o ní“.

Proč jsem to taky nečekal? Protože mi počty vycházely jinak, ale zapomněl jsem na pražské lidovce. Respektive - zapomněl jsem, že na ně můžu zapomenout. Že jejich styl politiky je nebýt vidět, nic nedělat, o nic (vyjma habsburských pomníků a homofobních průvodů) neusilovat… Lidovci v Radě být nepotřebují a nechtějí, dostanou placené pozice, na které není tolik vidět, a možnost ovlivňovat kulturní dotace a jsou úplně spokojení. Však je to tu jejich modus operandi už od nepaměti. A na ODS zase zbylo o to víc.

Znovu se tak potvrzuje, jak dominantním subjektem v rámci Spolu ODS je. Vyjedná si v trojkoalici nejen primátora, ale i 3 radní z pěti. Mluví za Spolu navenek, a jediný výraznější představitel pražské TOP 09 je Pospíšil, kterej je od ODS k nerozeznání jak co do obsahu politiky, tak i co do styků s mafiány. Však je to taky její bývalý člen. Vyzmizíkovali je dokonale.

Pro Piráty a STAN to bude asi ještě těžší, než se čekalo. S těmahle lidma se podle mě principy moderního města absolutně prosazovat nedají.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných