Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): Smolař týdne Petr Hlaváček

22. 06. 202208:30
Matěj Michalk Žaloudek (Zelení): Smolař týdne Petr Hlaváček
foto: Facebook Matěje Michalka Žaloudka/Matěj Michalk Žaloudek

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 3 za Zelené na svém Facebooku 19. června ke kauze Dozimetr

Smolař týdne je Petr Hlaváček, jehož šance na primátorskou pozici se od začátku týdne docela zmenšily, aniž by k tomu sám nějak přispěl.

Poslouchal jsem ho v pátek v jedný debatě a on je prostě většinou nejlepší rétor v místnosti. Nám, co ho známe, už třeba některým trochu vadí, že občas neodpovídá na otázku nebo zdržuje na schůzkách bonmoty, ale navenek v debatách myslím funguje skvěle a věci, co říká, dávají smysl. A přitom nepůsobí tak chlubivě a naučeně, jako ostatní mužští kandidáti na primátora.

Ten trik postavit si ho do čela byl od Hlubučka správnej (i když jemu to teď už může být jedno). Teď ale logicky narazí na svoje limity. Petr těžko bude dávat „STAN do kupy“, když se k němu přifařil až letos, nemá do něho vhled, nezná struktury v městských částech, nezná vnitřní procesy a neformální zákonitosti. Navíc na to snad nemá ani mandát - není myslím jeho členem - a ani čas - jsou tři měsíce do voleb. Spíš se bude muset spolehnout na to, že ortodoxní pravicový volič, který z principu nikdy nebude chtít volit ani Čižinskýho ani Hřiba ani Šabatovou, pochopí, že vykleštěný STAN (snad padne ještě aspoň Hejma) s Hlaváčkem v čele, je stále mnohem kompetentnější a důvěryhodnější ansámbl než to panoptikum, co vyskládalo navrch kandidátky Spolu.

STAN si za to, že jeho volební dosavadní úspěchy byly možné díky financování z trestné činnosti, zaslouží pořádný pád, ale je trochu nespravedlivé, že by to měl odskákat zrovna Petr Hlaváček.

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných