Menstruace odkryla falešný profil Jana Wolfa z KDU-ČSL

19. 08. 202209:30
Menstruace odkryla falešný profil Jana Wolfa z KDU-ČSL
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Jan Wolf

Na Twitteru se objevují již několik měsíců urážlivé příspěvky, které jsou vkládány do úst politika Jana Wolfa z KDU-ČSL. Jde však o falešný účet. Mnoho lidí si myslí, že je to politikův skutečný profil a vedou s autorem neutichající diskuse, a to často i na politická témata. Kdo za tím stojí a má profil opravdu sloužit k poškození známého politika?

„Chceme již dlouho profil zrušit, ale nejde to,“ sdělil Jan Wolf redakci PrahaIN.cz s tím, že už se po několikáté snažil zažádat Twitter o deaktivaci, ale stále neúspěšně. Nyní žádá okolí, aby tento profil nahlašovalo provozovateli. Na náš dotaz, zda tuší, kdo za falešným účtem stojí, Wolf řekl, že jeho tip jsou Piráti. 

Nyní je velmi probíraným tématem ve společnosti otázka menstruačních pomůcek zdarma. A diskuze k tomuto tématu se rozjela i na falešném twitterovém profilu Jan Werewolf @JanWolf­­_KDU. Je tu napsáno: „Téma menstruace žen vůbec nepatří do veřejné diskuse. Když je žena jednou za měsíc nečistá, jak praví Písmo svaté, má se uchýlit do ústraní a přečkat tam tuto nedůstojnou chvíli.“ 

Jan Werewolf

S tímto tvrzením jsme se obrátili přímo na Jana Wolfa. „Je to absurdní, téma menstruace je osobní věcí každé ženy. Je to přirozená věc od počátku zrození života. Proč ne? Časem, až budou finanční prostředky, tak o tom můžeme uvažovat. Ale mně to nepřísluší hodnotit, asi bych to nechal na Ministerstvo zdravotnictví. Ženy by si o tom měly rozhodnout samy,“ sdělil Jan Wolf.

Redakce PrahaIN.cz oslovila následně Piráty s reakcí na slova Jana Wolfa. Jakub Michálek předseda poslaneckého klubu Pirátů odpověděl: „Vůbec nic o tom profilu netuším, taky jsme se stali před minulými volbami obětí falešně vytvořené webové stránky, která měla za cíl nás poškodit. Nevím proč bychom takovou věc dělali. KDU-ČSL nevidím jako konkurenci,“ řekl Michálek. 

Jak je vidět, předvolební boj nenechá na nikom nit suchou. 

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných