Milan Vrkoč (SEN 21): S vodou na Pětce musíme počítat

20. 11. 202307:33
Milan Vrkoč (SEN 21): S vodou na Pětce musíme počítat
foto: Facebook Milana Vrkoče/Milan Vrkoč

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Radní Městské části Praha 5 za hnutí SEN 21 na svém Facebooku 15. listopadu ke konferenci Počítáme s vodou 2023.

Konferenci „Počítáme s vodou 2023“ jsem měl tu čest za naší městskou část zahajovat. Udělalo mi velkou radost, že se letošní ročník převážně věnoval tomu, jak proměnit šedé ulice do modro – zelené, a to je něco pro mě.

Pro vás, co mě již déle sledujete, tak víte, že využívat dešťovku k závlahám našich parků, plácků i stromů považuji za svůj osobní úkol. Když jsem před rokem přišel na radnici, měli jsme ve strukturálním plánu jedinou zmínku k modro – zelené infrastruktuře a to bylo, že „budeme hospodařit s dešťovou vodou“. Na 300 stránkový dokument se mi to zdálo opravdu hodně málo.

Od začátku roku ve spolupráci s ČZÚ připravujeme celou kapitolu o modro – zelené infrastruktuře, která se promítne do celé Pětky.

P.S.: Bylo mi řečeno, že se často stává, že politici zahajují konference, ale že se nestává, aby zůstali do konce. Což mě upřímně zahřálo u srdce.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných