Mistrovský tah: Čižinský a spol. domlouvají vlastní SPOLU

25. 09. 202215:00
Mistrovský tah: Čižinský a spol. domlouvají vlastní SPOLU
foto: Jakub Mračno, PrahaIN.cz/Zastupitelé Prahy sobě Jan Čižinský a Pavel Zelenka v debatě na téma příspěvku pro Pražany.

VÍME PRVNÍ Jan Čižinský je v pražských kuloárech pravidelně skloňovaným jménem. Vesměs negativně. Řadě politiků na něm něco vadí. Ať už jde o projev nebo politická rozhodnutí. Jedno mu však neupírá nikdo: taktickou vyspělost.

Serveru PrahaIN.cz se v neděli podařilo zjistit, že právě starosta Prahy 7 může vytvořit velmi silný povolební blok, který bude jednat společně. Jeho součástí by tak s největší pravděpodobností byla Praha sobě, hnutí STAN a Piráti.

Dohromady získali přes čtyřicet procent všech hlasů a devětadvacet zastupitelů. Na potřebnou většinu to ovšem nestačí, k té je nutné mít alespoň třiatřicet mandátů.

Jako společný postup to však smysl dává. Jan Čižinský serveru PrahaIN.cz tento plán potvrdil. „Ano, o tom uvažujeme,“ řekl redakci v neděli.

Zkušený politik tímto krokem nemá co ztratit, ba naopak. Zejména v pražské ODS totiž na jeho jméno vidí takříkajíc rudě. A v případě, že by se jednání s Prahou sobě chtěli vyhnout, v tomto případě to nepůjde. Je totiž pochopitelné, že za zmíněné spojení by Čižinský bezesporu vyjednával. Dalšími zástupci, což lze očekávat, budou Zdeněk Hřib za Piráty a Petr Hlaváček za STAN.

PrahaIN.cz rovněž oslovila své zdroje uvnitř koalice SPOLU. O plánu vědí. „Slyšel jsem to už večer, že se na tom měli domlouvat, ale proč to nevyšlo už v sobotu, to nevím,“ uvedl jeden z nich. Druhý tato slova zopakoval.

Dosud žádné oficiální jednání mezi zmíněný subjekty v plánu není. Více napoví podvečerní schůzka nových zastupitelů SPOLU, o níž jsme informovali zde.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných