Mojmír Mikuláš (BEZPP): Moje první punková svatba

02. 09. 202313:34
Mojmír Mikuláš (BEZPP): Moje první punková svatba
foto: Archiv Mojmíra Mikuláše/Mojmír Mikuláš

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Zastupitel Prahy 3, zvolený na kandidátce Patrioti pro Prahu 3, na svém Facebooku 31. srpna k punkové svatbě.

Old punks never die.

Stalo se to minulou středu. To jsem šel shodou náhod za „našima holkama“ na matriku se poradit…

Před radnicí Prahy 3 jsem zaregistroval hlouček asi 20ti lidí, byli takoví uvolnění a punkoví a jedna slečna je společně fotila.

(Já osobně punkerem nikdy nebyl, ale punková hudba se mi vždy líbila a trochu rebelství mám myslím také v krvi. No ale moje nostalgie není pro ten příběh až tak podstatná.)

Trochu jsem si pro sebe říkal, co zrovna zde hledají. Na vteřinu mi napadlo, zda to snad není svatba (?), ale středa přece není oddávací den a dál to neřešil.

Sedím tedy v kanceláři na matrice a dostává se mi požadovaných rad od úřednic. Za pár minut se ozvalo ťukání na dveře a po otevření v nich vidím svobodomyslného mladíka a slečnu, které jsem předtím zaregistroval venku. No a následně jsme od nich slyšeli pro všechny překvapivou informaci, že mají na 15:00 rezervovaný termín svatby. Chvíli nechápavého ticha přerušila paní matrikářka: „Bohužel váš termín rezervace je pro podání a kontrolu potřebných dokladů, ale ne pro svatební akt, ten si právě dnes máme domluvit a nejbližší volný termín pro svatbu bude asi za 3 týdny“. No, ten mladý pár to popletl. To sice uznali, ale svého snu o svatbě 23.8.2023 se nemínili vzdát.

Vyrazili tedy s prosbou o pomoc za panem starostou, ten však měl v té době jednání Rady, které bývá dlouhé. Skupinka se tedy přesunula zpět dolu k parku a čekala, až Rada skončí. Tedy myslím, že pár bezvěrců to vzdalo a šlo na pivo, ale ti zásadní a odhodlaní čekali. To už jsem ze své návštěvy úřadu odcházel i já, tak jsem se za nimi na chvíli stavil na pokec a ptal se jich, zda se tedy opravdu chtějí vzít a co si o tom myslí ostatní svatební hosté.

No, zkrátím to, a některé detaily přeskočit musím... Každopádně někdy po 16 hodině si ten mladý pár řekl své ANO v obřadní síni žižkovské radnice a dal si vydatné první novomanželské políbení. A to celé i za mé oddávající asistence, kdy se mi podařilo narychlo vměstnat do projevu i punkové heslo. Snad i proto nebylo nemístné, že jsem musel svatební řeč pronést v triku, kraťasech a teniskách. Upřímně jsem tam takto zapadl lépe než v obleku.

Jo, jsou to někdy náhody. Já přitom nejsem vůbec svatbomilec, vlastně právě naopak. A oddával jsem dosud jedinkrát v životě, protože se jednalo o kamaráda Vencu, tak to bylo jasný a čest.

Ale zpětně jsem moc rád i za tu středu 23.8. Málokdy je tak někdo po svatbě spontánně šťastný, jako byli ti dva. Snad jim to vydrželo nejen celý týden, ale nebudou toho rozhodnutí litovat nikdy.

Závěrem musím nejmenovitě, ale s pokorou poděkovat našim skvělým matrikářkám, které vše zvládly rychle zprocesovat, aby se stalo, co stát se mělo.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných