Monika Shaw Salajová (SEN 21): Zavírá se zimní stadion Nikolajka

23. 06. 202211:00
Monika Shaw Salajová (SEN 21): Zavírá se zimní stadion Nikolajka
foto: Facebook Moniky Shaw Salajové/Monika Shaw Salajová

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Místopředsedkyně hnutí SEN 21 a lídryně do komunálních voleb na Praze 5 na svém Facebooku 22. června ke sportovištím na Praze 5

Kde budou děti na Pětce sportovat?

Další věc, která mě na Praze 5 vytáčí, je nedostatek sportovišť. Na Pětce to zašlo až tak daleko, že nejenže se nová sportoviště a haly nestaví, ony se dokonce ruší. Tahle fotka je z fotbalového tréninku mého syna Olivera na stadionu ERPET na Smíchově z minulého léta. Letos a už asi ani nikdy jindy se tam nepodíváme. Fotbalové hřiště se ruší a místo toho tam chce developer postavit bytový komplex. Náš skvělý fotbalový kroužek se musel přesunout až do Malešic, 22 kilometrů daleko, protože trenéři na Pětce nenašli žádnou náhradu. Všude je plno. To znamená, že oblíbený sportovní kroužek pro děti na Pětce skončil. Bývalá Rada městské části ve složení ODS, TOP 09, STAN, ANO a KDU-ČSL se změnou územního plánu ze sportoviště na bytovou výstavbu souhlasila.

S obavami teď sleduji peripetie kolem hokejového stadionu Nikolajka. Nejen kvůli tomu, že krasobruslení miluju, a dokonce jsem ho závodně roky dělala. Hlavně ale proto, že je to jediný zimní stadion na Praze 5, který slouží tři sta dětem. Majitel už ho nechce provozovat a lze předpokládat, že má s pozemkem jiné plány. A proč by taky ne? Vždyť o kousek dál se bez náhrady ruší celý fotbalový stadion.

Počet obyvatel na Praze 5 neustále roste. Do roku 2030 se odhaduje, že tady přibude až 20 tisíc nových obyvatel. Opravdu nevím, kde budou všichni sportovat a kvalitně trávit volný čas. Ve většině lokalit už teď sportoviště pro starší děti citelně chybí. Sport je pro děti zásadní součástí vývoje, je důležitý pro jejich zdravotní a psychickou kondici. Učí zodpovědnosti a úctě k jiným. Rozvoj sportu proto musí být pro město prioritou. Já jsem ale ztratila veškerou důvěru v radnici Prahy 5, že to s rozvojem sportu myslí vážně. Až tedy prosím budete v září zvažovat, koho na Praze 5 volit, vzpomeňte si i na toto.

Petici za záchranu zimních sportů na Pětce a více informací o kauze Nikolajka najdete na Za smíchovský led.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných