„Nechutné, lidsky odporné." Svědkyně o Babišově odjezdu z Vrchlabí

31. 07. 202212:39
„Nechutné, lidsky odporné.” Svědkyně o Babišově odjezdu z Vrchlabí
foto: Youtube.com/Andrej Babiš ve Vrchlabí, červenec 2022

VIDEO Na redakci PrahaIN.cz se obrátila obyvatelka Marie H. (56) z Vrchlabí. Stejně jako do dalších měst ve východních Čechách, i sem před několika dny přijel někdejší premiér Andrej Babiš se svým karavanem. Ve Vrchlabí ve středu, stejně jako předešlý den ve Dvoře Králové nad Labem, došlo k mírným nepokojům.

Největší negace přitom předseda ANO zažil ve chvíli, kdy je možná ani nevnímal. Byl už v autě a mířil na další štaci.

Paní Marie H. není Babišovou podporovatelkou. Na náměstí TGM ve Vrchlabí prý přišla vyzbrojena píšťalkou a pamětí.

„Chtěla jsem se dostat k panu Babišovi a jenom mu říct, že naše rodina byla perzekuována režimem. V Jilemnici jsme měli statek, který nám komunisti zabavili, po revoluci nám vrátili rozpadlou halu, rozkradený materiál, zničenou výbavu, takže nic. Chtěla jsem se mu do očí podívat, abych se ho zeptala, jak s tím režimem mohl dělat!" sdělila v sobotu odpoledne paní Marie.

Stránky PrahaIN.cz neznala.

Upozornila na nás její dcera poté, co jsme před časem publikovali negativní odezvy v Poděbradech, kde se na Babiše hromadně pískalo a křičelo.

Nejen Vrchlabí, ale i další města

„Vy jste byli asi první, říkala holka, takže vám proto píšu," zmínila dále paní Marie.

„K Babišovi jsem se nedostala, protože jsem se tam pohádala s jeho fanoušky, kterým jsem se snažila vysvětlit, proč chci předběhnout frontu, já o podpis nestála, chtěla jsem se ho jenom zeptat. Ale pak se začalo pískat a on nakonec sednul do karavanu, byli u toho ještě další lidi, a ujel. Nechtěl se nám, obětem, podívat do očí, bylo to nechutné, lidsky odporné, jak zády se k nám postavil a ujel,“ pokračuje.

„O to větší radost jsem měla, když mi pak dcera říkala, že stejně se k Babišovi postavili ve Dvoře, kde byl taky. On potom jel dál do Jablonného, myslím, ale to nevím, jak dopadlo. Tak se nezlobte, ale nevím, na koho jsem se měla obrátit. Teď už i Vaše čtenářka, Marie H., Vrchlabí," uzavřela.

Reklamní plakát Andreje Babiše o jeho cestě po východních Čechách. zdroj: redakce PrahaIN.cz

Ačkoli se na expremiéra pravidelně píská a křičí na řadě míst, kam dorazí, účast na mítincích je poměrně velká. Dokládá to nejen svědectví našich reportérů, ale také záběry na sociálních sítích.

Předseda ANO se svým křižováním republiky s největší pravděpodobností připravuje na oznámení prezidentské kandidatury. Definitu prozatím neoznámil. Rozhodnutí odložil na listopad.

Sobotní status Andreje Babiše na jeho FB

Věčné výmluvy na Babiše už nikdo nebere vážně, dnešní stav je výhradně vizitkou Fialovy vlády. Člověk by čekal, že v takové situaci by kabinet zasedal několikrát týdně léto neléto, ale premiér a ostatní ministři jsou v podstatě neviditelní. Jedinou starostí pana Fialy je mít co nejvíc fotografií s politiky v Bruselu, co se děje doma, ho nezajímá. O ministrovi financí Stanjurovi člověk takřka neslyší, ministr vnitra Rakušan kvůli korupčním skandálům STAN raději zalezl a po ministryni pro vědu Langšádlové by se raději mělo vyhlásit celostátní pátrání.

Když už jsou ministři iniciativní, tak je to tragédie. Taková ministryně životního prostředí Hubáčková za necelý měsíc pohnojila, co mohla. Souhlasila se zákazem spalovacích aut v roce 2035, s uvalením emisních povolenek na budovy a s přizváním ekologických aktivistů do stavebních řízení.

Česko narazilo do kry a rapidně nabírá vodu. To vidí každý, kdo nežije ve své bublině, ale jezdí mezi lidi a baví se s nimi na náměstích. Premiér a ministři by to místo tančení na palubě měli také konečně zkusit.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných