Ondřej Kolář (TOP 09): Co „diploANOmaté“ dokážou napáchat za škody

26. 01. 202321:30
Ondřej Kolář (TOP 09): Co „diploANOmaté“ dokážou napáchat za škody
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Ondřej Kolář

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Poslanec, zastupitel Prahy 6 za TOP 09 na svém Facebooku 24. ledna k diplomacii hnutí ANO

Vždycky jsem si myslel, že mezinárodní politika, zahraniční vztahy a diplomacie jsou něco, co kolegyně a kolegy z ANO vůbec nezajímá. A taky, že kromě jednoho jediného člověka, který tomu alespoň elementárně rozumí, nikoho, kdo by si nepletl pojmy s dojmy, nemá.

Teď si ale lámu hlavu, jestli jsou prostě v ANO tak mimo a nedochází jim to, nebo se rozhodli škodit cíleně. Ne, že by se to ve výsledku nějak lišilo, ale všem nám přeju, aby to byla spíš ta první varianta.

Minulý týden vyšlo najevo, že se na české ambasádě v Tel Avivu náš velvyslanec (bývalý ministr za ANO a jeden z „kluků z plakátu“ tohoto hnutí) potkává se dnem české veřejné sféry, proruským aktivistou a škůdcem Žarkem Jovanovičem. V neděli to pak korunoval šéf tohoto hnutí (a toho času kandidát na prezidenta) tím, že by Polákům, Estoncům, Litevcům a Lotyšům nepomohl, když by je někdo napadl. Zkrátka že by nechal naše spojence na holičkách. Celkem jasně tak dokázal, že diplomacie je pro něj jen slovo ze slovníku cizích slov, jehož obsah a význam už ale rozklíčovat nedokáže.

Upřímně doufám, že tenhle amatérský přístup, který nám strašlivě škodí, dostane v sobotu jasnou stopku. Nechci si radši představovat, co by „diploANOmaté“ dokázali napáchat za škody, kdyby jejich guru dostal příležitost si hrát na prezidenta republiky.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných