Ondřej Kolář (TOP 09): Osobně jsem zvědav na Petynku

10. 10. 202211:32
Ondřej Kolář (TOP 09): Osobně jsem zvědav na Petynku
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Poslanec, zastupitel Prahy 6 za TOP 09 na svém Facebooku 9. října k radniční koalici na Praze 6

Že jde Topka v Praze 6 do opozice už víte, není to nic tajného. Vítěz voleb nám ale napsal, že chce znát naše programové priority, aby si je mohl napsat do svého programového prohlášení. Těší nás, že vítězové voleb zjistili, že jejich programy jsou špatné a potřebují něco pořádného. Že nám z toho nesplní vůbec nic? Samozřejmě, že nesplní. Třeba transparentními výběrovými řízeními na manažerské pozice ve SNEO by se připravili o možnost rozdávat politické trafiky. A že jich bude.

Ale není to jen o tom. Osobně jsem zvědav třeba na Petynku. Něco mi říká, že dohoda s vlastníkem sousedních pozemků bude najednou možná, i přesto, že budoucí starosta celé uplynulé čtyři roky tvrdil, že jednat s ním nehodlá, protože se nenechá vydírat a zastrašovat.

A že jsme na ty věci měli sami času dost? Měli. Ale jak sami vidíte, jde vesměs o velmi nepopulární věci, do kterých se nikdy nikomu úplně nechtělo, přestože ve volebních slibech se to jimi jen hemžilo. Proto fakt nevěříme řečem o tom, že to najednou jako zázrakem - notabene když jsme v opozici - půjde.

Nové koalici přeju hodně úspěchů a pevně věřím, že do příštích voleb budou její jednotlivé strany schopny napsat vlastní dobré programy, aby nemuseli vykrádat ty cizí.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných