Ondřej Kolář (TOP 09): Ruská federace se chová jako teroristický stát a basta fidli

13. 10. 202222:31
Ondřej Kolář (TOP 09): Ruská federace se chová jako teroristický stát a basta fidli
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Poslanec, zastupitel Prahy 6 za TOP 09 na svém Facebooku 11. října k ruské agresi na Ukrajině

Odsoudit Tálibán kvůli terorismu problém nebyl. Říct jasně, že je ISIS spolek teroristů taky šlo úplně v pohodě.

A zatímco na ukrajinské školky, nemocnice, domovy seniorů, dětská hřiště, obytné čtvrti, továrny nebo kritickou civilní infrastrukturu dopadají ruské granáty a rakety, Rusové Ukrajincům kradou obilí a další suroviny, používají atomovou elektrárnu jako štít, je tohle konstatování u Ruska problém.

Jasně, prohlásit nějaký stát za teroristický není jen tak, má to spoustu dopadů. Naše diplomacie zvolila cestu spíše opatrnou, ne takovou, jako třeba střelci z Litvy, kteří se s tím nepářou a naplacato se v parlamentu usnesli, že rusáci prostě jsou teroristi. Když totiž něco kejhá jako kachna, batolí se jako kachna a vypadá jako kachna, je to kachna.

Ano, jsme bohužel v situaci, kdy ještě dobíhají některé obchodní vztahy s Ruskem, máme tam ambasádu a tak dále, ale pořád věřím tomu, že hájit jasné hodnoty je víc.

Proto jsem moc rád, že jsme se k tomu dneska v TOP 09 postavili čelem alespoň my. Na dnešním jednání předsednictva jsem navrhl, abychom chování Ruska na Ukrajině odsoudili jako teroristické. Návrh byl přijat, já mám radost a děkuju kolegům, že to vidí stejně! Věci je třeba pojmenovávat jasně. Ruská federace se chová jako teroristický stát a basta fidli!

Věřím, že se další strany přidají a že to tou sněmovnou i přes přetrvávající přítomnost ruské páté kolony v republice přece jenom jednou proženeme.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných