Ondřej Kolář (TOP 09): Rusko jsou teroristi, to není jen nálepka

05. 11. 202206:30
Ondřej Kolář (TOP 09): Rusko jsou teroristi, to není jen nálepka
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Ondřej Kolář

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Poslanec, zastupitel Prahy 6 za TOP 09 na svém Facebooku 3. listopadu k usnesení, které Rusko označí za teroristický stát

Ale ono to půjde, a ne že ne. Když jsem před několika týdny na předsednictvu TOP 09 navrhoval, abychom se nebáli současné Rusko označit za teroristy, doufal jsem, že to nebude konec a podaří se nám to prosadit i ve sněmovně.

Právě k tomu se dnes Marku Ženíškovi podařilo udělat důležitý krok – tohle usnesení schválit na zahraničním výboru sněmovny.

Chápu, že z pohledu běžného diváka to vypadá jen jako nějaká formulka na papíře, kterou si mezi sebou pinkají někde ve sněmovně, ale ono to má konkrétní důsledky.

Pokud se nám totiž podaří jako Česku takto současné Rusko označit, může to mít vliv na rozsah sankcí, vzájemných diplomatických nebo obchodních vztahů a spoustu dalších věcí, které poškodí především tuhle východní diktaturu.

Jsem rád, že Topka to rozhýbala a moc se těším na projednávání tohoto tématu na plénu sněmovny a na to, až to odhlasujeme úplně. A věřím, že se postupně přidají i další státy.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných